Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov Deltebre ve Španělsku

Informace o rybolovu v Deltebre ve Španělsku - úlovky, tipy, rady fotky a videa.

Inzerovat zde

Rybolov

Lovit ryby zde můžete buď ze břehu, nebo z motorové lodě, kterou je možné si pronajmout v přístavu s rybářskými loďmi. Cena za pronájem lodě se pohybuje okolo 6 000Kč za čtyř metrovou loď osazenou o motor s výkonem 5HP. Pokud budete chtít lovit na moři, potom je dobré si promluvit s nějakým kapitánem, který vás na svojí loď vezme a bude zároveň průvodcovat, v tomto případě se cena pohybuje okolo 14 000Kč za den, nebo to zkusit na vlastní pěst s lodí o délce pěti metrů, která je osazena o motor s výkonem 30HP, v takovém případě je cena za půjčení této lodě zhruba 2 000Kč za den.

V řece Ebro se začíná lovit od března až do října. Často sem rybáři jezdí za rybou jménem Dorado a llobaro, které se často loví ze břehu na plavanou či položenou. Pokud vyrazíte někam dále od pobřeží máte možnost ulovit palometu, tuňáka, rejnoka, žraloka, sierru či marbre. Llobaro, jednoduše řečeno mořský okoun se nejčastějí loví v podzimních měsících a to na spodním toku řeky.

V létě je průtok řeky výrazně menší a tak se zvyšuje hladina slané vody ve spodních pěti až deseti kilometrech toku řeky. Sladkovodní ryby jako například okounek, lín a candát pak vytahují proti proudu řeky.

Každý rybář musí v případě, že bude lovit v Katalánii ve sledkých vodách či na moři uhradit rybářské pojištění ve výši deseti Eur a zároveň si zakoupit povolenku na rybolov, která stojí přibližně patnáct Euro. Mile překvapivou informací pro vás bude dozajista to, že tyto doklady mají celoroční platnost a zakoupit je můžete přímo na místě vašeho pobytu, v případě problému stačí poprosit rybářského průvodce nebo člověka, který vám bude pronajímat loď.

Chytat ryby můžete celkem na dva pruty, sumce můžete lovit od šesti do dvaceti čtyř hodin.

Ubytování

Najdete zde spoustu domů, vilek či apartmánů. Všechny ubytování jsou zde obstojně vybaveny, najdete tu ložnice s postelemi, vybavenou kuchyň, záchod a sprchu. Pokud se nebudete chtít zdržovat vařením, určitě doporučuji zajít do jedné z několika zdejších restaurací a ochutnat místní kulinářské speciality i dobré víno.

Doprava

Dojet na toto pěkné místo můžete vlastním automobilem nebo letadlem do Barcelony a dále automobilem, který si pronajmete.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov Deltebre ve Španělsku

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář