Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybolov Baskicko ve Španělsku

Informace o rybolovu v Baskicku ve Španělsku - úlovky, tipy, rady fotky a videa.

Inzerovat zde

Přehrady Baskicka byly dlouhou dobu vyhlášenou destinací pro lov obrovských štik, které zde mají ideální podmínky a tak rostou velmi rychle a zároveň do obrovských rozměrů. Výjimkou nejsou ani kusy přes sto deset centimetrů délky. Později došlo také k vysazení okounů a candátů, kteří tu pochopitelně stejně jako štiky mají velmi dobré podmínky. Zdejší podnebí je pro tyto ryby dokonalé, přes zimu zde přehrady nezamrzají a jsou tady prakticky po celý rok vhodné podmínky pro růst těchto rybích druhů. V dalších letech se máme na co těšit, jelikož se předpokládá, že četnost a především velikost ryb se bude nadále zvyšovat. Chytit zde můžete ovšem nejenom okouny, candáty a štiky, ale také pěkné kapry, parmy, cejny a s trochou štěstí i jezerní formy pstruhů.

Sezóna

Jak už jsem popisoval výše, zima zde není nijak extrémní a tak sem rybáři jezdí chytat i na začátku března a naopak chytat zde můžete klidně až do listopadu. Rybářská sezóna je tedy velmi dlouhá a záleží jen na vás, v jakém období se sem vydáte.

Rybolov a předpisy

Lovit zde můžete na přívlač, vertikální přívlač, trolling, ale také na plavanou nebo položenou. Jediné co nesmíte je používat živou nástražní rybku. Na mrtvou rybku je rybolov povolen, ale nástražní rybka musí být z jezera, ve kterém zrovna rybář loví. Lovit taktéž můžete přímo ze břehu nebo z rybářských kajaků. Jiná plavidla jako motorové lodě a belly-boaty jsou zakázány. Striktně se zde musí dodržovat pravidlo, chyť a pusť. Pokud sem pojedete poprvé, můžete se domluvit s rybářským průvodcem, který může vzít skupinku o třech až pěti rybářích.

Rybolov z kajaků

Pronajmout si zde můžete rybářský kajak, kterému nechybí echolot. Vybrat si můžete mezi šlapacím kajakem nebo kajakem poháněným pádly. Tyto kajaky jsou navrženy přímo pro rybáře, jsou to modely, ze kterých můžete bezpečně chytat i ve stoje. Chytat zde můžete téměř za každého počasí a přesunovat se na další zajímavá místa můžete rychlostí okolo sedmi kilometrů za hodinu. Na dobrá místa se dostanete do deseti minut jízdy. V případě, že si vypůjčíte kajak, dostanete k dispozici automaticky plovoucí vestu, echolot, mapu jezera, přepravku na nástrahy a vybavení pro přívlč. U správce můžete rovněž dokoupit další věci, jako jsou pruty, šňůry, vlasce, nástrahy a podobně. Správce revíru zároveň jezdí na motorové lodi a kontroluje, zdali je vše v pořádku, v případě problému vás může bezproblémově včetně kajaků odtáhnout zpět. A pokud jste z kajaku ještě nechytali nemusíte mít strach, je to velmi jednoduché, navíc tyto moderní rybářské kajaky jsou stabilní a tak můžete chytat stejně pohodlně jako například z lodě.

Ubytování

Ubytovat se můžete v pensionu nebo v nějakém apartmánu, většinou jsou tyto možnost ubytování vzdáleny asi pět minut cesty autem od přehrady. V apartmánech vždy najdete dvoulůžkové pokoje s kuchyňkou, terasou, sprchou i záchodem. Pokud se vám nebude chtít vařit, tak se ze zdejší baskické kuchyně dozajista nasytíte. Jídla tu mají velmi dobrá, navíc je tu skvělé i víno či různé cidery pro osvěžení.

Doprava

Pokud máte v úmyslu vyrazit na toto místo autem, bude vám cesta při nepřetržité jízdě trvat zhruba osmnáct hodin. Pojedete po dálnici přes Německo, potom Francii až na San Sebastian. Tato trasa má téměř dva tisíce kilometrů. Dopravit se sem můžete i letadlem a to z Prahy až do města Bilbao, let trvá zhruba dvě hodinky. Potom z letiště jste u jezera za hodinku cesty. Tuto dopravu lze zajistit s majitelem ubytování nebo využít mikrobus, autobus z letiště.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybolov Baskicko ve Španělsku

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář