Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybářský simulátor v telefonu

11. 08. 2021
Mobilní telefony jsou už pro nás dávno samozřejmostí. Ovšem pokud patříte mezi ty, kdo ještě pamatují telefony s otočným číselníkem a kroucenou šňůrou, možná vás stále dokáže udivovat, kam se jejich vývoj v posledních letech dostal.

Mobilní telefony jsou už pro nás dávno samozřejmostí. Ovšem pokud patříte mezi ty, kdo ještě pamatují telefony s otočným číselníkem a kroucenou šňůrou, možná vás stále dokáže udivovat, kam se jejich vývoj v posledních letech dostal. A protože chytrý telefon se stal naším téměř neodlučitelným společníkem, nabízí kromě klasických funkcí pro komunikaci i stále více zábavy. Patří k ní i rybářský simulátor, který můžete mít stále s sebou a ukrátit si tak chvíle čekání nebo se prostě jen příjemně pobavit. Jeden z nejpodařenějších rybářských simulátorů je podle mého názoru FISHING CLASH, který si vám dovolím ve zkratce představit.

Na první pohled

Tento simulátor pro rybářské nadšence zaujme parádním grafickým zpracováním, spoustou dostupných virtuálních lokací i příjemným a intuitivním ovládáním. Jedná se o kombinaci rybářského simulátoru a sportovní hry, je to tedy zábava a současně výzva pro soutěživé. Byl vyhodnocen jako nejlepší rybářská mobilní aplikace roku 2020 a nabízí simulaci lovu nejrůznějšími technikami. Nechybí tu kromě tradiční položené a plavané ani vláčení, lov na dírkách nebo muškaření. Kromě běžného lovu ryb lze soutěžit online v šampionátech a získávat tak cenné body, které lze zúročit lepším vybavením a dalšími dostupnými lokacemi. A v neposlední řadě je jeho velkou předností, že je dostupný zcela zadarmo! Věnují se mu ve volném čase rybáři i nerybáři po celém světě a je jich už více než 30 milionů, takže i to vypovídá o jeho kvalitách!

Zpracování ve 3D

U moderních her je 3D provedení už víceméně samozřejmostí, ale lokace i ryby jsou skutečně dokonale a detailně propracovány, takže zážitek je vážně dokonalý. Simulátor nabízí dokonce několik desítek (v současnosti už prý více než stovku!) rybích druhů a autoři neustále (vlastně snad každý týden!) přidávají další atraktivní i idylické lokace, návnady a další vychytávky.

Kam za rybami?

Simulátor Fishing Clash nabízí různá roční období, proměnlivé počasí a lov na rybnících, potocích, řekách, jezerech i na moři za nejrůznějších podmínek. Můžete se tak bez náročného cestování na chvíli přenést do revírů ve Spojených státech, v Kanadě, Austrálii, v Asii nebo v Evropě, kam si jen zamanete. Jako úvodní lokace je zde nastaveno legendární jezero Guntersville, které se nachází v americké Alabamě. Čím více ryb nalovíte, tím více se vám zpřístupní dalších dostupných lokací a přibývat bude i lepší vybavení, nástrahy a návnady. Když budete dobří, pořídíte si třeba i motorový člun na moře a velké vodní plochy, proč ne?

Na kapry, pstruhy i žraloky

Ve hře můžete lovit nejen běžné ryby, které známe z našich revírů, ale můžete zkusit přelstít i exotické druhy. Jen tak namátkou uvedu, že se vydáte třeba na kapry, okouny, okounky pstruhové, na sumce, lososy, pstruhy nebo na žraloky, kranasy, plachetníky, tuňáky, barakudy, figuruje tu dokonce i velryba (ačkoli jako rybáři jistě víte, že to vlastně není ryba, ale mořský savec)...kdepak, asi bych nevyjmenoval ani zlomek dostupných druhů a už by to bylo zbytečně dlouhé. A další rybí druhy stále přibývají, protože autoři simulátoru (Let´s Fish) nezahálejí a svoji nabídku neustále rozšiřují.

Nestačí vám displej telefonu?

Pokud si chcete simulátor dokonale užít, máte možnost využít zobrazení na televizoru. Váš mobil je nejspíš vybaven přenosem Bluetooth, pokud tento vzájemný přenos dat zvládá i televizor (většina těch moderních to umí nebo pořeší malá chytrá krabička), přenesete obraz na velkou plochu a to bude potom teprve něco! Velmi dobře je zpracován také věrohodný zvuk, při hraní na telefonu je někdy vhodné pro lepší zážitek použít sluchátka (a navíc vás lidé v okolí nebudou mít za blázny, pokud se do simulátoru zaberete někde ve veřejném prostoru).

Jak na ovládání

Ovládání je velmi jednoduché, pro nahození stisknete odpovídající tlačítko, dalším tlačítkem později provedete zaseknutí po záběru ryby. Virtuální rybu je třeba (s ohledem na její velikost a použité náčiní) nějakou dobu unavovat, k tomu slouží brzda navijáku a naklánění prutu nahoru i do stran kvůli využití jeho pružnosti, tedy jako při skutečném lovu. Menší ryby zvládnete snadno, s většími to bude trochu náročnější, opět stejně jako v reálu. Fyzikální model funguje bezchybně. Čím větší rybu ulovíte, tím větší bude vaše odměna v herních mincích, které slouží k pořízení lepšího vybavení. Každý den je možné ulovit 50 bodovaných ryb, pak už odměny nepadají. Aspoň vás to nebude lákat ponocovat s mobilem až kdovíjak dlouho. Za bonusové "mince" si můžete pořídit i posílení (powerupy), které usnadní ulovení velkých, vysoko ceněných ryb, případně si své vybavení vylepšovat.

Pro soutěživé

Když už se budete cítit v simulátoru jako ryba ve vodě, můžete zkusit poměřit své síly s rybáři z celého světa v mistrovstvích a turnajích, které probíhají online vlastně neustále. Budete lepší než ostatní? To záleží na vaší zručnosti v ovládání, ale také (a to především) ve správné volbě a prezentaci nástrah i v umění úspěšně zdolat pořádný úlovek. A pokud zrovna nevyhrajete? Vyhrát přece nemohou úplně všichni, to je jasné, ale i čestné umístění potěší a můžete to přece za nějaký čas zkusit znovu. To by v to byl čert, abyste těm ostatním neukázali, že jste dobří, ne?

Kde Fishing Clash stáhnout?

Stažení je jednoduché, postačí navštívit nabídku Googleplay nebo App Store a zdarma si simulátor stáhnout. Je to během chvilky a zažijete spoustu vzrušení i zábavy...

Stažení je možné i například na tomto odkazu.

Simulátor existuje i ve verzi pro stolní počítač, pokud nemáte moderní mobil, na kterém by šel spustit. Tuto PC verzi najdete zde.

Připojené obrázky

Připojená videa

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybářský simulátor v telefonu

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář