Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybářský kemp u řeky Rhone

Rybářský kemp ve Francii u řeky Rhone, ve které máte možnost ulovit především trofejní sumce a kapry.

Inzerovat zde

Rybářský kemp s názvem Predator fishing camp se nachází na dolním toku řeky Rhone, která je vyhlášená svými častými úlovky velikých sumců. Řeka se dělí na dvě větve a tvoří tak několik kanálů i zajímavých jezer. Největší sumci se ovšem chytají přímo na hlavním toku a v posledních letech nebylo výjimkou, že se zde chytili sumci měřící více než dvě stě šedesát centimetrů. Toto místo si tak získalo velikou oblibu mezi rybáři, kteří se zaměřují na tuto nádhernou rybu.

Důvodem proč se tu sumcům tak daří, je to, že je tu na ně malý tlak. Ve Francii totiž moc rybářů není nebo rozhodně tu není rybaření tak populární jako v našich končinách. Sumci se tu loví z lodě i ze břehu na bójku s živou nástražní rybičkou nebo rousnicemi. Z lodě se zpravidla loví za pomocí vábničky.

Velikou výhodou tohoto rybářské kempu je to, že je zde k dispozici rybářský průvodce, který je kapitán maďarského týmu v přívlači. Domluvíte se s ním bezproblémově anglicky i německy a tento pán mi věřte, to opravdu umí. Poradí vám, kde jsou dobrá místa i jakým způsobem tu chytat.

Pokud se nechcete zaměřit jen na sumce, můžete tu vyzkoušet také lov kaprů, který tu není už vůbec populární, tedy alespoň mezi místními. Kapři tu ovšem jsou a v nemalých velikostech, možná byste byly velmi mile překvapeni, kdyby se vám tu podařilo ulovit kapra přes dvacet kilogramů, což nemusí být vůbec nereálná záležitost.

V případě, že byste se také chtěli podívat po zdejším okolí, potom vám mohu jednoznačně doporučit městečko Saint Marie de la Mer, kde je veliké množství restaurací, kaváren a barů.

Orientační ceny

 • Ubytování bez lodě vás vyjde na 9000Kč na týden 
 • Půjčení motorové lodě na 12 000Kč na týden
 • Zapůjčení vybavení, například prutů, navijáků je tu možné taky přibližně za 30 Eur na týden
 • Půjčení echolotu vás vyjde na 50 Euro na týden 
 • Rybářská licence na Petit – Rhone stojí 32 Eur na osobu na týden

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybářský kemp u řeky Rhone

 • Lukas před 4 lety

  Zdravím chtel bych se zeptat jak je to s zapujcenim lode u reky rhone ve francii ? Jak dlouho do predu je treba ji zamluvit ?

 • Zdeněk Řeřucha – sushi market před 3 lety

  Dobrý den, napište nám prosím na email zdenek@zachytame.cz. Vždy je třeba provést rezervaci alespoň na půl roku dopředu.

Vložit nový komentář