Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybářský kemp Averoy fishing

Rybářský kemp v Norsku v oblasti Averoy - informace, úlovky, fotky, videa.

Inzerovat zde
Norské pobřeží je místo jako stvořené pro rekreační sportovní rybaření. Pokud chcete chytit například lososa, makrelu, mníka, žraloka – ostrouna, sleďe, platýse, pyskouna či mořského ďasa, není nic jednodušího než si zbalit svoji rybářskou výstroj a vyrazit s námi do ráje rybářů – na ostrov Averoy. Sportovní rybaření s prutem a podběrákem je pro všechny zdarma! Výjimkou je chytání lososů, mořských a duhových pstruhů. A pokud výstroj nemáte, nic se neděje, my vám ji půjčíme anebo si ji můžete na místě zakoupit.

Podnebí je pozitivně ovlivňováno přímořskou polohou země. Proto je zdejší klima mírnější, než by se podle jeho zeměpisné šířky očekávalo. Poloha ostrova Averoy ho řadí mezi vůbec nejlepší rybářské lokality v Norsku. Stejně jako před jižním pásmem Lofot i zde dochází k zadržení vod Golfského proudu, k obrovskému vývinu zooplanktonu a tím i k vysoké koncentraci ryb jak při pobřeží, tak i na otevřeném moři. Místo navíc leží nad 62. rovnoběžkou, která je dělítkem mezi dobrými a horšími lovišti. Tato skutečnost garantuje celoroční výskyt velkých hejn ryb a je zde možno lovit ryby celoročně. Ostrov se nachází na rozhraní volného moře (Atlantického oceánu) a fjordu. Loví se nejvíce na otevřeném moři, kde je největší naděje na ulovení opravdu velkých a pro naše zeměpisné šířky i exotických ryb jako jsou měsíčník, mořský ďas, vlkouš, halibut, ostroun a další. Další výhodou této lokality je, že za nepříznivého počasí nebo silného větru je možný lov ostrovy chráněném a klidnějším fjordu. Díky velkým hejnům tresek (obecná, tmavá, jednoskvrná), makrel a sleďů je zde možné pozorovat i jiné predátory jako kosatky nebo tuleně a delfíny. Kemp leží přímo na břehu moře a od fjordu cca 5 min. Lovit můžete dokonce i kraby, na které vás vybavíme speciálními pastmi a odborně vás zasvětíme do techniky lovu.

V areálu vás přivítá český správce, který vás zaškolí do ovládání lodí a motorů, poradí s technikou lovu a výběrem vhodných nástrah. Dostanete mapu, kde jsou vyznačené hloubky moře v dané lokalitě a typ na horká místa v daném období. U správce je též možno zapůjčit echoloty a pruty s multiplikátory, zakoupit šňůry, návnady, nástrahy, páternostery, pilkry i celé udice v malé rybářské prodejně. K dispozici je osm 5,5 m dlouhých lodí vyrobených speciálně pro mořský rybolov s držáky na pruty a echoloty. Lodě jsou pro 3 až 4 rybáře a jsou osazeny 15 a 20 HP motory Mercury. Samozřejmostí jsou vesla pro případ poruchy motoru. Lodě i motory jsou pro sezónu 2005 nové. Při výjezdu musí mít každý záchranou vestu, kterou obdrží od správce. Posádky jsou v kontaktu mezi sebou a se správcem pomocí vysílaček do vzdálenosti 5 km. Přímo u moře jsou speciální stoly na kuchání ryb s tekoucí vodou a kartáči na jejich čištění. Dále nabízíme možnost lovu ryb z kutru daleko na volném moři. Kapitánem je místní rybář se znalostmi výskytu ryb. Lze také navštívit udírnu lososů, kde se dají koupit lososi jak čerstvě uzení tak v celku mražené, pstruzi, halibuti a to vše za velmi výhodné ceny. V každém turnusu probíhá soutěž o největší úlovek a výherce celé sezóny bude odměněn pobytem zdarma. O tomto vítězi vás budeme informovat na našich stránkách.

UbytováníAreál kempu je přímo na pobřeží oceánu a není tedy potřeba dopravovat se k molu složitě.Nabízíme komfort a pohodlí o který se postará český správce kempu. Večery můžete strávit venku u grilu nebo posezení u ohně. V celém areálu je pokrytí Wi-Fi zdarma. VilaSamostatně vybavená vila,položená na vyvýšeném místě s kouzelným výhledem na oceán a místní maják.Kapacita je jedenáct lůžek,rozdělené na tři dvoulůžkové pokoje a jeden pětilůžkový pokoj.Vila disponuje satelitním přijímačem s českými kanály..Kompletně vybavená kuchyň (trouba, sporák, mikrovlnka, konvice, nádobí, lednice). Sprchový kout a 2 x WC. K vile patří balkon a venkovní terasa.Chata č.1Chata je umístěna v centrální části kempu, s vybavenou kuchyní včetně nádobí a samostatnou koupelnou se sprchovým koutem. Její kapacita je osm lůžek, které jsou rozděleny na jeden čtyřlůžkový pokoj a dva dvoulůžkové pokoje. TV, Wi-Fi.Chata č.2Kompletně vybavená budova jeumístěna v bezprostřední blízkosti moře (2m) a mola,kde jsou ukotvené lodě. V chatě jsou dvě samostatné toalety a koupelna se sprchovým koutem. Chata disponuje osmi lůžky rozdělených do dvou třílůžkových a jednoho dvoulůžkového pokoje.TV s českými kanály, Wi-Fi.

Lodě

Kemp je vybaven pětimetrovými loděmi pro tři osoby osazené motory MERCURY 15 až 50 HP. Lodě jsou vyrobeny přímo pro mořský rybolov s důrazem na bezpečnost a pohodlí rybářů. Konstrukce lodí umožňuje plavbu „ve skluzu“ i s pětičlennou posádkou.Díky ideální poloze kempu odpadá několikakilometrové dojíždění za rybami, TOP lokality pro rybaření začínají v cca 500 metrů od kempu (moře i fjord).Pronájem lodí je zahrnut v ceně pobytu.Cestovní kancelář

AVEROY FISHING s.r.o
Havlíčkova 1155
Nové Strašecí
271 01

Mob.: +420 731 111 370 ; +420 731 111 700
Tel.: +420 313 034 747
E-mail: info@rybynorsko.cz

Adresa kempu v Norsku

Reksundveien 347
6533 Averoy

GPS

63.073982 N
7.508116 E

Správce Milan Vach: Tel.: +420731185120

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybářský kemp Averoy fishing

  • Pavel Jokl před 5 lety

    Už se těším jak tam budu za týden

  • Anton Matejčík před 5 lety

    Pozdravujem Milan V máji 2018 sme boli piati u Teba v kempe v Averoy na rybačke. Odchádzali sme s nezabudnuteľnými zážitkami. Radi by sme si to zopakovali aj od 21. mája do 1. 7. 2020. Prihlášku som poslal do CK pre štyroch. Teším sa na stretnutie.

  • Anton Matejčík před 5 lety

    Opravujem termín: od 21. júna do 1. júla 2020.

Vložit nový komentář