Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybaříme s fotopastí

Fotopast je plně automatické zařízení pro zachytávání snímků a videí ve dne i v noci.

Inzerovat zde

Hned na začátku článku je potřeba říct pár slov o tom, co vlastně fotopast je a k čemu slouží. Fotopast je plně automatické zařízení pro zachytávání snímků a videí ve dne i v noci. K jejímu spuštění slouží PIR čidlo, které funguje podobně jako například pohybové čidlo u světel, s tím rozdílem, že zachytává tepelný pohyb člověka nebo zvířete v zorném poli. Pokud zachytí tepelný pohyb, spustí nahrávání nebo udělá fotografii, snímek.

Fotopast je konstruována tak, aby zaznamenávala pohyby v zorném poli. Čidlo fotopasti nepracuje pouze na základě záznamu pohybu, ale i základě teplotních změn. Fotopast je ideálním pomocníkem pro mapování pohybu zvěře a také skvělým nástrojem pro zabezpečení objektů.

Všechno co fotopast vyfotí, nebo nahraje se ukládá na paměťovou kartu ve fotopasti, poté stačí pouze kartu vyndat a snímky si prohlédnout například pomocí počítače.

Na rybách zejména k ochraně majetku

I když se může zdát, že při rybaření není fotopast k ničemu, během chvíle Vás vyvedeme z omylu. Každý rybář ví, že pokud čekáte na úlovek i několik hodin, zejména přes noc, padá na Vás únava, většina rybářů, kteří jdou rybařit i přes noc se obává, že pokud si na chvilku „dáchnou“ může jim i během krátkého okamžiku zmizet vybavení, které stojí i několik tisíc korun, tomu všemu se dá zabránit fotopastí.

Tu můžete umístit například na blízký strom, nebo jen chytře postavit na strategické místo, pokud si tak na chvilku zdřímnete, nemusíte se bát toho, že už své drahé vybavení nikdy neuvidíte. Díky kvalitní fotopasti, budou snímky za světla i tmy prokazatelným důkazem případného trestného činu.

Pokud Vás zajímá, jak fotopast fotí nebo nahrává video, stačí se podívat na ukázky, můžete tak porovnat kvalitu snímků různých fotopastí včetně ukázky za denního světla a v noci. Důležité je však i to, jakým přísvitem fotopast disponuje, více o přísvitu a dalších parametrech fotopastí v našem přehledném seznamu otázek a odpovědí, včetně návodu krok za krokem jak vybrat fotopast.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybaříme s fotopastí

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář