Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybáři stále více využívají možnosti celosvazového rybolovu

05. 02. 2023
Statistiky prodeje celosvazových povolenek za poslední roky signalizují, že naši rybáři stále více směřují k celosvazovému rybolovu, který je za stávajících podmínek velmi výhodný.

Statistiky prodeje celosvazových povolenek za poslední roky signalizují, že naši rybáři stále více směřují k celosvazovému rybolovu, který je za stávajících podmínek velmi výhodný.

Český rybářský svaz patří k největším zájmovým spolkům v České republice, v současnosti disponuje členskou základnou čítající více než 264 tisíc rybářů a rybářek. O vývoji členské základny v uplynulém roce jsme již informovali. Zajímavá čísla přináší také statistika prodeje celosvazových povolenek.

Z těchto čísel lze vyčíst, že čeští rybáři mají každoročně vyšší zájem o celosvazový rybolov. Počet prodaných celosvazových mimopstruhových povolenek (CS MP) byl v roce 2022 rekordní a dosáhl počtu 61 914 povolenek. V rámci pstruhových celosvazových povolenek (CS P) byl zaznamenán oproti předešlému roku rovněž nárůst na celkových 2 901 povolenek.

Celosvazový rybolov funguje na základě Statutu celosvazového rybolovu, který byl schválen Republikovou radu ČRS. Tímto dokumentem se územní svazy ČRS a Republiková rada ČRS dohodly na společné platnosti vydávaných územních povolenek k lovu ryb formou jejich sdružení do jedné celosvazové povolenky. Statut celosvazového rybolovu mimo jiné upravuje i výpočet ceny celosvazové povolenky, jejíž hodnota je odvozena od ceny územních povolenek jednotlivých ÚS a je pevně stanovena ve výši 1,8násobku jejich průměrné ceny pro daný rok.

Český rybářský svaz dlouhodobě usiluje o zachování celosvazového rybolovu, který patří ve světě mezi unikáty. Vždyť mimopstruhová celosvazová povolenka otevírá našim rybářům téměř tisícovku rybářských revírů o výměře větší než 32 tisíc hektarů, které se rozkládají na většině území naší republiky. Podobně pstruhová celosvazová povolenka zpřístupňuje rybářům více než 6 300 km našich řek, které tvoří přes 460 pstruhových revírů.

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybáři stále více využívají možnosti celosvazového rybolovu

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář