Inzerovat zde
Inzerovat zde

Rybaření u zakázaného břehu

18. 04. 2016
Kolikrát máme možnost chytat vedle hráze či u břehu z kterého se nesmí chytat. Máme tu tip pro krmení a umístění nástrahy.

Častokrát jezdím na revír kde chytám u hráze. Ryby se tam několikrát za den otáčí a pokud správně krmíte jsou schopny se na vašem krmném místě zdržet i několik hodin a vy si tak můžete skvěle zachytat. Lov u hráze nebo břehu z kterého se nesmí chytat má své kouzlo. Ryby v těchto místech nejsou tolik ostražité a na některých revírech se tam zdržují i celé hodiny. 

Prvně si určím vzdálenost a místo u břehu ve kterém chci chytat. Poté si na břehu udělám záchytný bod a do země zabodnu například vidličku tak, abych věděl kam budu krmit a později i umisťovat nástrahu a celou sestavu. Většinou se v těchto místech u břehu vyplatí zakrmit masivněji tak, aby jste během lovu nemuseli každé dvě hodiny dokrmovat a plašit tak ryby. Opravdu mám zkušenosti s tím, že pokud si ryby začnou velebit ve vašem krmném místě u břehu kde je nikdo neobtěžuje jsou schopny tam zůstat velmi dlouho a dokrmováním nebo jiným rozruchem by odjely a trvalo by opět několik hodin než by se na vaše krmné místo vrátily. 

S tím to tedy úzce souvisí i nahození montáže. Někdo to dělá tak, že svojí montáž nahazuje na klip a dané místo u břehu. Je to možnost, ale má své negativum právě v tom, že úderem olova o hladinu vyplašíte klidně krmící se ryby. Druhou možností co rybáři dělají je, že jdou s prutem a umístí pohodlně nástrahu na dno a poté jdou opět zpět s odklopeným navijákem. A třetí možností, kterou využívám já je, že si na koncovém očku prutu přivážu montáž PVA páskou a poté sestavu umisťuji a s odklopeným navijákem jdu zpět. Říkáte si, že není rozdíl mezi druhým a třetím příkladem, který jsem teď popisoval. Já to tak ovšem dělám z důvodu, že je to mnohem citlivější podání sestavy do vody a také z toho důvodu, že když je někde horší přístup nebo musím s prutem šahat daleko tak je to vlastně jediná možnost, která mi zajistí, že nevyplaším ryby úderem olova o hladinu. 

Jak moje nastražení celé probíhá můžete vidět i v obrázcích pod článkem. Vyzkoušel jsem už opravdu spoustu možností, ale tato popisovaná mi přinesla největší úspěch. Pokud zakrmíte své místo dostatečně a nabídnete rybám klid můžete byt velmi mile překvapení počtem záběrů. Většinou po záběru kapr ihned vypáli na volnou vodu a vaše krmné místo tak vypláší jen minimálně. Kolikrát se mi stalo, že 15 minut po zdolání kapra jsem opět znovu nastražil a ihned dostal záběr. A to se jednalo i o kapry přes patnáct kilogramů. 

Doporučuji všem tuto strategii lovu někdy u vody vyzkoušet a příště zase u dalšího inspirativního článku. Ať vám to jezdí. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Rybaření u zakázaného břehu

  • Mládek před 8 lety

    Zdarec Zdenále. Když se chytá u břehu tak je to vždycky něčím zajímavý. Myslíš že to má fakt takovej vliv nebo to tak rybam vadi kdyz je ten uder olova o hladinu? Já se nesetkal s tím ze by to byl nejakej extra problem, ale je pravda ze chytam skoro jen na rekach tak mozna to tam je jinak. Dík Mládek zdar

  • Filipek před 8 lety

    Mládku jistě že vadí úder olova rybám a to konkrétně u břehu. O tom snad ani nemusí být řeč. Jinak docela obstojný článek, kterým se asi inspiruji při mých dalších vycházkách k jednomu nejmenovanému revíru. Tam se mi tyto znalosti budou hodit.

Vložit nový komentář