Inzerovat zde
Inzerovat zde
Inzerovat zde

RTéčkáři a shrnutí jejich skvělé sezóny

25. 11. 2019
Středočeští závodníci v rybolovné technice předváděli i letos výborné výsledky v rámci našeho územního svazu, tak i v celorepublikových závodech a v neposlední řadě i na mezinárodní scéně.

Inzerovat zde

Středočeští závodníci v rybolovné technice předváděli i letos výborné výsledky v rámci našeho územního svazu, tak i v celorepublikových závodech a v neposlední řadě i na mezinárodní scéně.

Závodní sezonu jsme již tradičně začali halovými závody v Zaječově a poté následovaly náborové závody v Příbrami. Obou těchto závodů se zúčastnilo 101 závodníků (61 Zaječov, 40 Příbram), což je velmi pozitivní zpráva pro budoucnost rybolovné techniky.

Poté již následovaly venkovní závody krajské ligy mládeže, kterou pořádala MO Hořovice. Těchto závodů se zúčastnilo 26 závodníků, kteří byli rozděleny do pěti kategorií, dle věku a výkonu. Tyto závody bereme jako závody nominační na mistrovství republiky juniorů a žáků, které letos pořádal Havířov.

Po těchto závodech začali naši závodníci jezdit na závody pořádané ČRS, popřípadě mezinárodní organizací ICSF. Jednalo se převážně o reprezentanty MO Hořovice a částečně MO Mladá Boleslav, v jednom případu MO Sedlčany.

Jako každý rok, tak i letos se začalo třemi pohárovými závody, které jsou zároveň i závody nominačními do reprezentace České republiky. Poté následovalo mistroství republiky juniorů a týden poté seniorů. Na všech těchto závodech jsme měli zastoupení a úspěšně reprezentovali nejenom naše MO, ale i náš SÚS.

Do Havířova na mistrovství juniorů a žáků jelo reprezentovat družstvo dívek, ve složení Amálie Ungrová (Hořovice), Zuzana Caltová (Sedlčany) a chlapci ve složení Tobias Kočkár, Martin Kulhavý (oba Hořovice), Jan Linhart a Vojtěch Šedivý (oba Mladá Boleslav). Dívky vybojovaly dvě medaile, když Amálka získala stříbro v pětiboji a stala se mistryní republiky v disciplíně skish (hod muškou na cíl). Chlapci vybojovali celkem šest medailí, a to Martin Kulhavý jednu stříbrnou a Tobias dvě stříbrné a tři bronzové.

O týden později se konalo mezinárodní mistroství dospělých a zároveň závod světového poháru v Českých Budějovicích. SÚS na těchto závodech reprezentovali Tomáš Spáčil a Amálie Ungrová. Tomáš vybojoval jednu stříbrnou medaili v mušce skish a stal se mistrem republiky v disciplíně aremberg. Po těchto závodech byly oznámeny nominace trenérů na mistroství světa a ze Středočechů se dokázal nominovat Tomáš Spáčil a junior Tobias Kočkár.

Ještě před odjezdem na mistroství světa jeli oba naši reprezentanti v rámci přípravy na mezinárodní mistroství Slovenska, kde proběhl pro juniory i závod Světového poháru, ve kterém se umístil Tobias na čtvrtém místě. V závodě dospělých se poměrně dařilo Tomáši Spáčilovi, který se stal prvním vicemistrem Slovenské republiky a celkem na těchto závodech vybojoval tři stříbrné a jednu zlatou medaili.

Mistrovství světa juniorů. Tento závod se konal ve Švýcarsku, v krásném prostředí Alp. Zde Tobias prvně zažil pocity stát na stupních vítězů na vrcholném závodě sezony, když získal hned tři bronzové medaile – za hod muškou do dálky, za pětiboj a za umístění družstva.

Po tomto závodu si naši reprezentanti odskočili na závod Světového poháru do Slovinského Tolminu, kde se Tobias umístil na šestém místě a Tomáš na výborném druhém místě.

Mistrovství světa dospělých. Hluboká nad Vltavou, to bylo město, kam se sjela celá světová špička závodníků v rybolovné technice. Samotný závod se konal na letišti Hosín. Tomáš Spáčil při svojí čtvrté účasti na světovém šamopionátu opět nevyšel na prázdno a dokázal vybojovat medaili, a to stříbrnou, za disciplína muška skish a stal se s družstvem České republiky mistrem světa.

Další a poslední mezinárodní závod bylo finále Světového poháru v Polských Szamotulech. Za těmito závody cestovali naši závodníci ve složení Amálie Ungrová, Tobias Kočkár a Tomáš Spáčil. Celkově se ve Světovém poháru umístila Amálka na jedenáctém místě mezi juniorkami, Tobias na šestém mezi juniory a Tomáš na třetím místě v dospělé kategorii.

Poté následovalo ještě několik závodů, kde závodníci z MO Hořovice výborně reprezentovali a obzvlášť bych připomenul účast v lize mládeže i v první lize dospělých. Obě družstva byla složena z hořovických závodníků a doplněna o závodníky z MO Kdyně. V lize mládeže skončilo naše družstvo na pátém místě ze šestnácti a v první lize dospělých na výborném čtvrtém místě z dvanácti družstev. Za zmínku stojí i to, že toto družstvo bylo v celé soutěži suverénně nejmladší, nejstaršímu závodníkovi bylo dvacet jedna a nejmladšímu patnáct.

Závěr venkovní sezony jako vloni se uskutečnil v Rožmitále pod Třemšínem, kde místní organizace připravila pro čtyřicet mladých závodníků vynikající podmínky k tomu, aby předvedli své dovednosti. Ještě před začátkem samotného závodu proběhla malá ukázka muškařských disciplín, kterou provedl Tomáš Spáčil a poté se již závodníci rozešli na svoje stanoviště. Celý závod byl výborně zorganizován od občerstvení, přes krásné ceny, za což patří organizátorům velké poděkování.

V tomto roce budou probíhat ještě v rámci republiky některé halové závody, o kterých budeme informovat samostatně.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem našim závodníkům, nejen reprezentantům za účast na závodech a vynikající propagaci RT a popřát mnoho úspěchů do dalších sezon. Poděkování patří i všem MO, které rybolovnou techniku podporují a v neposlední řadě Středočeskému územnímu svazu, který nás podporuje již dlouhodobě a bez jehož pomoci by nebylo možné dosahovat takových výsledků.

Zdroj: CRS-SUS.CZ 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře RTéčkáři a shrnutí jejich skvělé sezóny

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář