Inzerovat zde
Inzerovat zde

Pytláci likvidují ryby na více revírech

Opět informujeme o nepříjemné skutečnosti. Upozorňujeme na pytláky, kteří loví a později prodávají Candáty do restauračních zařízení.

Inzerovat zde

Někdy mě až udivuje čeho jsou lidé schopní. Nedávno byl totiž chycen jeden chlapík z gangu, který masakruje naše revíry. Tito drzí jedinci nemají rybářský lístek, většinou loví ryby po tákonné denní době a své úlovky okamžitě usmrtí a následně prodají do restauračních zařízení. Většinou se zaměřuji na "dražší" ryby a nejvíce dostávají zabrat Candáti, po kterých je veliká poptávka. 

Tím nejsmutnějším případem je asi aktuálně Lipno. Chytili tu pytláka, který měl sice rybářský lístek, ale v batohu již usmrcené 4 Candáty. Cena masa Candátů je vysoká až 350Kč za kilogram, mohl si tak během jednodenní vycházky přijít i na tisíc korun. Místo toho ovšem bude pykat a je to správně. Chtěl bych pochválit rybářskou stráž, která odvádí perfektní práci. Nikdy to není zkrátka jednoduché a je potřeba také dávat pozor, jelikož většinou tito jedinci mohou být i nebezpeční. 

V případě, že by jste někdy u vody zaznamenali podobné, podezřelé chování určitě se nebojte to nahlásit na policii nebo rybářské stráži. Je to v zájmu nás všech a je nesmyslné, abychom nad tímto přivírali oči. I kvůli našim nadcházejícím generacím bychom se měly o naše revíry starat a tyto jedince trestat. 

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Pytláci likvidují ryby na více revírech

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář