Inzerovat zde
Inzerovat zde
Inzerovat zde

První úklid Orlické přehrady je minulostí, zveme vás na další 15. února

13. 02. 2020
Jak jsme Vás již dříve informovali, proběhlo ve středu 5. února první kolo akce „Ukliďme Orlík“. Akce se zúčastnilo kolem 300 osob a byla primárně zaměřena na zaměstnance všech tří zúčastněných subjektů, tedy podniku Povodí Vltavy, s. p., Českého rybářského svazu, z. s. a Českého svazu ochránců přírody, z. s. Druhé kolo úklidu, určené pro nejširší veřejnost, se bude konat v sobotu 15. února.

Inzerovat zde

Jak jsme Vás již dříve informovali, proběhlo ve středu 5. února první kolo akce „Ukliďme Orlík“. Akce se zúčastnilo kolem 300 osob a byla primárně zaměřena na zaměstnance všech tří zúčastněných subjektů, tedy podniku Povodí Vltavy, s. p., Českého rybářského svazu, z. s. a Českého svazu ochránců přírody, z. s. Druhé kolo úklidu, určené pro nejširší veřejnost, se bude konat v sobotu 15. února.

Protože pracovníci sekretariátu Rady ČRS by měli jít příkladem, vyrazili jsme v hojném počtu a zúčastnili se čištění pláže a skal kolem kempu na Radavě, poblíže zámku Orlík. Ruce k dílu přiložili také členové profesionální a dobrovolné rybářské stráže a dobrovolníci z řad široké rybářské veřejnosti, včetně rodinných příslušníků.

Jsme hrdí na to, že máme ve svých řadách rybáře a rybářky, kterým není lhostejný stav našich rybářských revírů a neváhají obětovat svůj volný čas a pracovní nasazení bez nároku na finanční odměnu, aby z břehů nádrže odstranili to, co zde zanechali jiní, nebo co sem přinesla voda. Mezi odpadky byly k vidění různé „skvosty“ – pneumatiky, sudy (naštěstí prázdné), lana, igelitové sáčky, kusy železných konstrukcí, grily, plastové i skleněné lahve, obaly od potravin, nástroje, zbytky slunečníků, deštníků, kusy lodí, oblečení dámské i pánské, boty, vlasce, zátěže, nástrahy – dokonce i jeden fotoaparát.

Všem zúčastněným tímto děkujeme, svatý Petr nechť se jim odmění bohatými úlovky.

Zároveň si tímto dovolujeme pozvat všechny naše pracovité členy na

Druhé kolo čištění ÚN Orlík. Akce se uskuteční v sobotu 15. února od 9:00 do 14:00 h.

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře První úklid Orlické přehrady je minulostí, zveme vás na další 15. února

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář