Inzerovat zde
Inzerovat zde

Pruhovaní banditi jsou vděčnými rybami, které nám dělají radost

Petrův zdar přátelé, lov na přívlač není je o kapitálních štikách, sumcích a candátech, s touhle technikou se můžeme vypravit i na spoustu dalších ryb.

Inzerovat zde
Kdo propadl například lovu okounů nebo se někdy snažil přelstít velkého tlouště, ví o čem je řeč. Po zahájení sezóny lovu dravců na mimopstruhových vodách se první vlna silného taku na dravé ryby pozvolna zklidňuje a mnozí rybáři se vracejí spíš ke statickému chytání, ovšem vláčka má své kouzlo stále, jen zvolit to správné místo, čas a nástrahu. 

Celoročně je spolehlivě objevíme téměř v každém podjezí, u přítoků a u mol s loďkami. V létě je dále budeme hledat v blízkosti zatopených zbytků staveb a leknínových porostů, na tekoucích revírech i v úplavech a za přírodními překážkami, za mostními pilíři a podobně. 

Výborným místem bývá terénní zlom dna, případně hrana bývalého koryta, na větších vodách často protahují v početných hejnech i podle pobřeží na úseku několika stovek metrů. Po ránu najíždějí do drobných rybek občas tak, že to neujde naší pozornosti a nastává ten pravý okamžik - je třeba neváhat, moc se nepohybovat a nahazovat ve směru k lovícím rybám. Když v řece objevíme vymleté jámy, většinou se v nich také nějaký dravec zdržuje, někdy je právě obsadí hejno okounů. 

Občas stojí za to zkusit neokoukané nástrahy i techniky rybolovu. Například dropshot s širokou škálou gumových nástrah okouni naprosto milují. 

V letním období jsou to hlavně klasické popy a další hladinová dráždidla, která nám přinášejí napínavé lovy, plné adrenalinu. Na povrchové nástrahy rádi zaútočí i boleni, mnohdy se dočkáme také ataku štiky. 

V ještě stále teplejším období jsou to hlavně klasické popy a další hladinová dráždidla, která nám přinášejí napínavé lovy, plné adrenalinu. Na povrchové nástrahy rádi zaútočí i boleni, mnohdy se dočkáme také ataku štiky. 

Výborně se osvědčují streamery se zátěžovou hlavičkou, které lze skvěle nahazovat prutem na ultralehkou přívlač. Pokud je chceme použít na těžším prutu nebo je máme bez wolframových hlaviček, stačí použít malé sbirulino s odpovídající potápivostí. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Pruhovaní banditi jsou vděčnými rybami, které nám dělají radost

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář