Prohlášení Výboru SÚS!

23. 03. 2019
V souvislosti s chystanou demonstrací před sídlem ČRS, z. s. v Praze a s problémy, které ve svazu bobtnají, jsou někteří středočeští rybáři vmanipulováváni do situací, kdy se na kameru či jinde vyjadřují a činí nějaká prohlášení.

Vážené kolegyně a kolegové, přátelé Petrova cechu,

v souvislosti s chystanou demonstrací před sídlem ČRS, z. s. v Praze a s problémy, které ve svazu bobtnají, jsou někteří středočeští rybáři vmanipulováváni do situací, kdy se na kameru či jinde vyjadřují a činí nějaká prohlášení.

Výbor SÚS jednoznačně sděluje, že veškerá tato prohlášení, která pronesli členové našeho územního svazu, ať se již jedná o řadové členy nebo osoby, jež jsou členy výborů nebo jiných organizačních celků našeho územního svazu, jsou výhradně jejich osobními aktivitami, nevyjadřují stanovisko výboru SÚS a nemají mandát hovořit za členy Středočeského územního svazu.

Samozřejmě nikomu nebráníme, aby se jakkoli vyjadřoval, aby se účastnil čehokoli, pokud to uzná za vhodné a prospěšné pro svaz, ale důrazně upozorňujeme, že dotyční mluví za sebe. K tomuto prohlášení jsme přikročili poté, co z úst některých našich členů zní velmi nepřesné informace, často plynoucí z neznalosti.

Nepopíráme právo na demonstraci, ale zcela jasně říkáme, že nejsme organizátory této akce, jako vrcholní členové našeho ÚS se jí nebudeme účastnit, neboť naše místo je u jednacího stolu. Demonstrace je až poslední varianta řešení problémů, a tak k tomu přistupujeme.

Zároveň vyzýváme organizátora demonstrace, aby se ve svých videovystoupeních soustředil i na členy jiných územních svazů a nevyhledával jednoduché terče v SÚS.

O nás se totiž ví, že s řadou věcí ve svazu nesouhlasíme, mluvíme o nich nahlas, hledáme cesty, jak to změnit. Jsme jedinou hybnou silou mezi ÚS, zatímco ostatní „spí“ ve své sladké blaženosti.

Velmi bychom uvítali, kdyby v dalších video přenosech byly zařazeny rozhovory i se členy Západočeského ÚS, třeba s panem Voglem a dalšími, Severočeského, Východočeského ÚS a ÚS Praha, kteří jistě rádi sdělí, jak progresivní jsou, jak současný svaz dobře řídí a jaké mají vize do budoucna. A my si to vskutku rádi vyslechneme.

Respektujeme, jak dopadla volba předsedy svazu, kdy členská základna, prostřednictvím svých delegátů a jejich volbou sdělila, jakým směrem chce, aby se svaz ubíral. Není žádným tajemstvím, že naše cesta to není, ale nehodláme svaz bourat.

Těm, kteří dnes nad volbou lamentují na sociálních sítích a jinde jen připomínáme, že účast na probíhajících členských schůzích napříč svazem hovoří jasně o tom, že členové nemají zájem aktivně se podílet na spolkovém životě. A právě tady, na úrovni MO, vše začíná. To je holý fakt, který bohužel nahrává všem těm, kteří chtějí nejen zachovat současný stav, ale ještě více ho centralizovat a posílit své mocenské pozice.

Otevřeně říkáme, že nesouhlasíme s kroky současného předsedy ČRS, z. s. a nejen jeho. Naše cesta je jiná a poté si půjdeme dál, a je nám v podstatě jedno, zda v rámci svazu sami nebo s někým společně.

Jsme připraveni jednat s každým, jsme připraveni rozumně argumentovat a rozumné argumenty si vyslechnout, přijmout a podporovat. A jsme připraveni také reagovat. Nestrkáme před problémy hlavu do písku, na druhou stranu nestrpíme, aby kdokoli středočeské rybáře zneužíval a zatahoval Středočeský územní svaz do šarvátek, kterých účastni být nechceme.

Máme jasný program, jasný cíl, jednoznačný mandát od našich členů a za ním si jdeme!

Zdroj: CRS-SUS.CZ

Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Prohlášení Výboru SÚS!

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář