Inzerovat zde
Inzerovat zde

Proběhly 24 hodinové závody handicapovaných rybářů v Kladrubech

22. 08. 2023
Místní organizace Kladruby, která sdružuje handicapované rybáře, nám zaslala již tradiční report z 24 hodinových rybářských závodů. Děkujeme autorům za jejich zprávu, poděkování patří také celé MO ČRS Kladruby za její činnost směrem k rybářům s handicapem. Přejeme do budoucna další úspěšné akce.

Vážení přátelé handicapovaných rybářů Kladruby,

dovolte, abychom Vás informovali o průběhu jubilejního desátého ročníku „24hodinového závodu“ pořádaného kladrubskou organizací sdružující handicapované rybáře z celé České republiky. Závodního maratónu konaného ve dnech 11. - 12. srpna 2023 se na nádrži Záhorská aktivně účastnilo třicet devět vytrvalců ze všech koutů republiky, kteří v úmorném vedru soutěžili o mety nejvyšší. Účast byla rekordní a velice nás mrzelo, že jsme cca posledních čtrnáct dnů před začátkem závodu museli odmítat závodníky, kteří se vzhledem k omezené kapacitě nádrže do startovní listiny již nemohli zapsat…omlouváme se tedy ještě jednou všem kamarádům i ostatním závodníkům, které tato skutečnost postihla, ale bohužel náš rybník není nafukovacíJ Opět nás přijelo podpořit několik významných hostů, kteří s naší organizací úzce spolupracují a velkou měrou ji podporují. Tradičně se závodu účastnil zástupce Středočeského územního svazu, vedoucí LRU ČRS v plavané pan Radek Zahrádka, manager výstavy For Fishing pan Michal Sedláček a náš dlouholetý kamarád a sponzor se zastoupením Timár pan doktor Marek Odložilík. Velkou radost nám udělala účast čtyř reprezentantů ČR v plavané a jejich asistentů, kteří tímto zvedli prestiž našeho závodu.

Rádi bychom Vás též informovali o našem poselství „Pomáhat potřebným“. Tak jako Vy nám pomáháte a podporujete naši organizaci, tak i my nad rámec pomoci handicapovaným rybářům se občas zapojujeme do projektů, kterým věříme a které rádi podpoříme. Bylo nám ctí se v rámci 24 hodinového závodu připojit k projektu „Sbírka na prostorné auto pro Kristýnku s progresivním onemocněním“. Během víkendu jsme Kristýnce na vozidlo přispěli částkou 16 200,- Kč. Peníze věnovala většina zúčastněných, část peněz jsme věnovali z prostředků za občerstvení pro závodníky. V příloze si Vám dovolujeme zaslat podrobnější info o sbírce. Děkujeme všem, kteří přispěli, a věříme, že se podobná podpora stane na našich závodech každoroční tradicí! Dále můžeme Kristýnce slíbit, že další finanční pomoc bude z Kámik charity carp cupu, který je naplánován na polovinu září.    

Průběh 24 hodinového klání se nesl ve velmi přátelské, řekněme rodinné atmosféře, ve které jsme uvítali další nové tváře, které se aktivně zapojily do procesu stmelování kolektivu s handicapovanými a přispěli tak k zásadní myšlence a poslání naší organizace. Děkujeme všem, kteří se zasloužili o organizaci celého závodu, ať už jsou to přípravy revíru před samotným závodem, zajištění gastra nebo pomoc se vším nezbytným v jeho průběhu. Vyzdvihnout bychom tentokrát chtěli Luboše Pivoňku s jeho ženou Maruškou a Honzu Kadlece za dokonalou obsluhu, Libora Radocha za grilovaného divočáka od Maso Třebovle a další dokonalé pochutiny na grilu připravené, Jardu Havla s Maruškou za gastronomické zážitky a pomoc se zajištěním zázemí, jakožto Mirku Naglovou, Pavla Kletečku, Kubu Starého, Petra Kryma, rodinu Komendových a desítek dalších, kteří přiložili ruku k dílu.

V pátečních odpoledních hodinách se k nádrži Záhorská začali sjíždět závodníci a jejich doprovody. Následovala presentace a losování lovných míst, kterého se ujal předseda organizace Tomáš Kučera. Úderem 19té hodiny, po zakrmení lovných míst začal samotný vytrvalostní závod. Bylo dovoleno chytat na jeden prut, libovolně vnadit a chytat na jakoukoliv povolenou rybolovnou techniku. O regulérnost měření se starali sami závodníci, kteří si navzájem kontrolovali ulovenou délku ryb. Na základě zpřísnění pravidel závodu, kdy byla ryba do 30cm hodnocena pouze třemi body, se většina závodníků uchýlila k lovu ryb „větších“. V úlovcích tentokráte dominoval kapr, chytilo se i pár menších úhořů.  Veškeré úlovky byly po změření opět navráceny vodě! V sobotu ve 14 hodin byl závod ukončen, všichni zúčastnění ve zdraví přežili a mohlo dojít k sečtení a vyhodnocení všech úlovků a následnému vyhlášení výsledků.

Vítězem 24 hodinového závodu se stal Jiří Jirsa, který svým výkonem 10 kaprů o celkové délce 515 cm ovládl i disciplínu „kdo chytí největší rybu“ s kaprem délky 77 centimetrů a byl oceněn pohárem, diplomem a hodnotnou cenou od společnosti Wavy Boats, která nám věnovala špičkový echolot Lowrance, za což mnohokrát děkujeme. Jiří počal též s výběrem cen od našich generálních sponzorů, kterými jsou společnosti DK Fishing (zastoupení Saenger v ČR),  Delphin a  Timár. Stříbrnou příčku si vychytala naše stálice a kamarádka Gábina Tauberová, která na vítěze ztratila pouhé dva centimetry! Gábi se tedy zaslouženě stala i nejlepší rybářkou klání. Bronz vychytala pravá ruka hospodáře, kterou je kladrubský Pavel Kletečka. Výrobky od našich sponzorů bylo obdarováno ještě dalších 15 závodníků a věříme, že z nich mají velkou radost. Gratulujeme ještě jednou kamarádi! Po společné fotografii, kterou jsme pro Vás připravili, se část osazenstva uchýlila ke svým domovům. Desátý ročník byl též příležitostí pro následnou oslavu společných 80tých narozenin hospodáře Honzíka a Pavlíčka, kteří ve své režii připravili na sobotní večer perfektní zábavu a další gastronomické zážitky.  V neděli již nezbývalo nic jiného, než poklidit závodní úsek a připravit revír pro každodenní rybolov členů ČRS MO Kladruby

Děkujeme tradičně Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, všem sponzorům a kamarádům za celoroční podporu

Výsledkovou listinu, pár fotografií a info o Kristýnce zasíláme v přílohách a další jsou zveřejněny na našich FB a webových stránkách www.handicap-rybari.cz nebo https://www.facebook.com/handicapovanirybarikladruby.

Užijte si zbytek léta, přejeme Vám parádní úlovky a těšíme se na další společné shledání na dětských a podzimních rybářských závodech na nádrži Záhorská, které proběhnou o říjnovém víkendu. Propozice včas zveřejníme.

PETRŮV ZDAR Vám přejí za ČRS MO Kladruby Tomáš Kučera a Jan Porhansl

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Proběhly 24 hodinové závody handicapovaných rybářů v Kladrubech

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář