Inzerovat zde
Inzerovat zde

Proběhlo národní kolo soutěže Zlatá udice

21. 06. 2023
Jak jsme Vás již informovali ve dnech 16.-18. 6. 2023 proběhlo v Mladé Boleslavi národní kolo soutěže Zlatá udice. Jedná se o prakticko-vědomostní soutěž, která je složena ze tří částí.

Jak jsme Vás již informovali ve dnech 16.-18. 6. 2023 proběhlo v Mladé Boleslavi národní kolo soutěže Zlatá udice. Jedná se o prakticko-vědomostní soutěž, která je složena ze tří částí. Teoretickou část tvoří test a poznávání ryb, rostlin a živočichů, praktická část je složená ze dvou závodů, a to lovu ryb udicí na plavanou a rybolovné techniky, ve které se závodí na přesnost a na dálku.

V letošním roce to však národním kolem pro některé děti nekončí, protože první dvě družstva se nominovala na mezinárodní kolo Zlatá udice/Zlatý blyskáč, které se uskuteční v Ivanke pri Dunaji na konci prázdnin.

Vědomostní části probíhaly v pátek v Domě dětí a mládeže v Mladé Boleslavi, kdy si záštitu převzala paní ředitelka DDM Alena Holíková. Všechny děti dokázaly, že jsou velmi dobře připraveny, a to jak na testy, tak na poznávačky.

Sobotní závod v LRU plavaná probíhal na velmi dobře zarybněném úseku řeky Jizery v Mladé Boleslavi. Přestože pršelo a chvílemi to vypadalo i na bouřku, nakonec se odchytala obě kola závodu, a téměř všechny děti byly úspěšné a měly rybu. Závod v rybolovné technice probíhal na krásném atletickém stadionu 8. ZŠ. Celý pětiboj provázelo slunečné počasí a výsledky byly velmi dobré.

A jak to dopadlo v celkovém součtu všech disciplín v jednotlivých kategoriiích:

  • Žákyně: 1. místo - Martina Hurníková (ÚS města Prahy), 2. místo - Anna Janečková (Východočeský ÚS), 3. místo - Lucie Sobková (Jihočeský ÚS)
  • Žáci: 1. místo - Nikola Dreslerová (Moravskoslezský ÚS), 2. místo - Matěj Kunčar (MRS), 3. místo - Jan Čermák (MRS)
  • Junioři: 1. místo - Robert Traj (MRS), 2. místo - Jakub Krutina (Západočeský ÚS), 3. místo - Dominik Dresler (Moravskoslezský ÚS)
  • Družstva: 1. místo - MRS, 2. místo - Moravskoslezský ÚS, 3. místo - Východočeský ÚS

Slavnostního vyhlášení výsledků a předání ocenění se zúčastnili předseda ČRS Karel Mach, předseda Odboru mládeže Rady ČRS Jiří Marek, předseda Středočeského ÚS Dušan Hýbner a předseda MO ČRS Mladá Boleslav Jan Bačina.

Gratulujeme úspěšným medailistům, všem závodníkům patří poděkování za účast. Velké poděkování patří rovněž řediteli soutěže a hlavnímu organizátorovi panu Janu Linhartovi a jeho pomocníkům, kteří připravili velmi dobrý závod, který proběhl bez protestů a v přátelské atmosféře.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Proběhlo národní kolo soutěže Zlatá udice

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář