Inzerovat zde
Inzerovat zde
Inzerovat zde

Proběhla kontrola vodních ploch SÚS

18. 04. 2020
Den po zahájení nového režimu na vodních plochách SÚS jsme provedli kontrolu, kterou vykonal předseda SÚS Dušan Hýbner. Kontrolovány byly Dvorce, Božkov, Stržený a Jelito.

Inzerovat zde

Den po zahájení nového režimu na vodních plochách SÚS jsme provedli kontrolu, kterou vykonal předseda SÚS Dušan Hýbner. Kontrolovány byly Dvorce, Božkov, Stržený a Jelito.

Zkontrolováno bylo celkem 72 lovících, jeden z nich byl od vodní plochy vykázán, když neměl zapsaný druhý úlovek, navíc oba kapříci putovali zpět do vody.

Dalších 11 lovících nemělo "Oprávnění", všichni byli poučeni, kde ho získat - ZDE, seznámeni s novými podmínkami a pokračovali dál v odlovu.

Čtyři pak neměli odeslané místenky prostřednictvím SMS. I oni byli poučeni, na místě sjednali nápravu a mohli pokračovat v odlovu.

Ti, kteří měli nějaký problém, obdrželi leták se základními informacemi o odlovu na vodních plochách SÚS, včetně odkazů.

Zkušenosti z dnešní kontroly:

1. Zapisujte příchod, odchod a úlovky, včetně všech náležitostí. V tomto směru budeme příště nesmlouvaví. Dnes pro řadu lovících na Božkově štěstí, že kontrola byla vykonána jednou osobou, takže řada lovících chvatně do povolenek dopisovala a někteří rychle balili a odcházeli od vody… Pro nás signál, že další kontroly vykonáme ve větším počtu tak, abychom zde pokryli oba břehy.

2. Mějte u sebe „Oprávnění“, doba tzv. hájení brzy skončí.

3. Odlov můžete zahájit, pokud máte v mobilu zaplacenou místenku (neplatí pro Brožkovnu a Smilovice) potvrzenou operátorem. Nikomu hotově nic neoplaťte!

Problémy byly především na Božkově a Jelitu, sem svoji kontrolní činnost zaměříme a zintenzivníme. Bez problémů byly Dvorce a naprosto ukázkový rybolov byl na Strženém, kde dokonce rybáři chválili činnost zdejší členky RS paní Nassové, která již měsíc dopředu všechny lovící na změny upozorňovala. To se odrazilo v tom, že všichni lovící měli vše v naprostém pořádku, včetně uklizených lovných míst a pohodového chování.

Zároveň byla na všech vodních plochách provedena kontrola zveřejnění pravidel odlovu stanovených provozovatelem vodních ploch na informačních tabulích.

„Nejprve chci poděkovat všem lovícím, kteří respektují naše pravidla, přijali je za své a chápou je. To mě potěšilo, stejně tak, jako se ukázalo, že hodně práce bude na Božkově a na Jelitu, ale poradíme si s tím. Dnes jsem vše řešil domluvou, vysvětlováním, proškolením, kde si například ´Oprávnění´ stáhnout apod. Od příště už budeme vyžadovat vše, co je k odlovu na našich plochách třeba. Dnešní úlovky, které jsme během kontroly viděli, svědčí o tom, že vodní plochy jsou dobře zarybněny, že lovící si přijdou na své. Upřímně říkám jedno: jsme na jedné lodi, my nemáme vůbec žádný zájem dělat někomu problémy a dělat je rozhodně nebudeme, pokud budete mít vše v pořádku a dodržovat pravidla. Přeji všem příjemný, víkendový lov,“ uvedl Dušan Hýbner.

Kontrola byla provedena vizuálně, bez dotyku.

Zdroj: CRS-SUS.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Proběhla kontrola vodních ploch SÚS

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář