Inzerovat zde
Inzerovat zde

Přívlač s poppery

06. 01. 2016
Popíšeme si jaké výhody má nástraha jménem popper a proč si přívlač s poppery zamilujete i vy.

S pomalu probouzejícím se dnem pomalými a tichými kroky se přibližuji k mému oblíbenému místu. Aktivita ryb je veliká a nástrahu nahazuji kousek za místo kde jsem viděl před chvílí velmi pěkné zalovení. Všudepřítomné ticho jen lehce ruší zvuk mé hladinové nástrahy a poté jen slyším hlasitý pokus o záběr, ryba mine a já s chodem nástrahy nepřestávám a pak to příjde. Tak přesně takové pocity zažívám při lovu dravých ryb na poppery a jsou skutečně neuvěřitelné. 

Poppery jsou nástrahy, které se dají použít především na vodách, které jsou porostlé vegetací a také je můžeme protahovat nad místy, kde je veliké množství vázek. Jiná možnost než li použít tyto hladinové woblery není a proto jejich úspěšnost je v těchto místech opravdu vysoká. Pop ovšem není bezkonkurenční nástrahou pouze v zarostlých oblastech s oblibou ho používám i na vodách kde je hloubka okolo pěti metrů a také se setkávám s úspěchy. Zkrátka pokud je tato skvělá nástraha atraktivně vedena, ryba za ní vystoupá až z hlubin. 

Ta největší výhoda je právě nízka až téměř nulová možnost uváznutí a vzhledem k efektivitě jsem si tuto nástrahu velmi oblíbil.

Dnes jako v jakémkoliv jiném odvětví máme možnost vidět v rybářských obchodech neuvěřitelně veliké množství různých typů a barevných variant nástrah. Výrobci se předhánějí a snaží se oslnit své zákazníky různými novýmy typy woblerů a proto je pro nás čím dál těžší si některý z výborně vypadajích woblerů vybrat. Mezi ty nejúspěšnější a ověřené značky, které se věnují výrobě popperů patří například Berkley, Salmo, Rapala a dále. Každý popper má jiný chod i zvuk, barevných variant je mnoho, nejčastěji u vody ovšem šáhnu po stejné barvě jako mají rybky v daném revíru. Barvu bych já osobně tolik neřešil, ale raději se zaměřil na chod nástrahy, který má většinový podíl na tom zda-li budeme úspěšní nebo ne. 

Jakým způsobem vedeme poppera

Způsob vedení této nástrahy má opravdu většinový podíl na tom zda-li se některá dravá ryba rozhodne po nástraze zaútočit. Samozřejmě, že je to tak i u jiných nástrah, ale u popperů má vedení nástrahy ještě mnohem větší vliv. Každou dravou rybu dráždí více či méně různý druh pohybu nástrahy. Je to o tom jenom házet, házet a zkoušet. 

Například u Bolena nástrahy vedu mnohem rychleji a nedělám žádné přestávky, za to u okounů se snažím dělat přestávky i po dvouch škubnutí. Délka přestávek je jen na vás a vaší intuici, já osobně dělám přestávky dlouhé 3-5 vteřin. Velmi často mi dravci za popem jezdí a zaberou až při přestávce nebo opět rychlém rozjezdu. Často se taky můžete setkat, že ryba na vaší nástrahu zaůtočí, ale netrefí ji. V tomto případě nástrahu vedeme dále a nezmatkujeme. Už se mi stalo několikrát, že ryba mi dobrala poppera až třeba na po třetí. 

Přívlač s poppery mě zkrátka oslovila a to především tím, jakým způsobem se projevuje záběr a také tím, že mám možnost na tuto nástrahu lovit v místech, kde bych všechny jiné nástrahy pouze trhal. Přeji všem hodně úspěchů s touto netradiční a zajímavou nástrahou a doufám, že jsem přesvědčil i dalšího tichého blázna k vyzkoušení této moderní nástrahy.

Připojené obrázky

Připojená videa

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Přívlač s poppery

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář