Inzerovat zde
Inzerovat zde

Pravidla a regulace pro rybolov ve Španělsku

Přečtěte si pravidla a regulace pro rybolov ve Španělsku.

Inzerovat zde

Na moři nejsou omezení nijak velká. Bez průvodce budete potřebovat povolení k řízení lodi. U slabších lodí s výkonem do 40 PS povolení zřejmě nebude potřeba, pro jistotu se ale vždy informujte u místních orgánů, protože kontroly bývají přísné a časté. Nutností je rybářská licence, která platí 1 rok a stojí 15-20 euro podle lokality. Počet prutů, vylovených ryb nebo doba lovu není nijak omezená. Na řece je to ale trochu jinak.

Na různých místech po celém Ebru se to může mírně lišit, ale můžete se setkat například s těmito povinnostmi. Nutnost mít u sebe nejen rybářskou licenci, rybářský lístek, ale i doklad o zaplacení. Až na mrtvé sardinky se nesmějí používat jako nástrahy žádné ryby ani jejich části, platí to i pro měkkýše a další vodní organismy. Někteří průvodci ale tyto metody i přes zákaz doporučují. Vnadit se zde také nesmí. Samozřejmě se nesmějí používat k lovu sítě, a to ani čeřen.

Kromě celoročně chráněného kapra je na vás, zda si rybu ponecháte, nebo ji pustíte. U kapra byste se ale měli postarat o co nejmenší poranění a co nejrychleji rybu vrátit. Kapra si nechat nesmíte. Jinou rybu, kterou si necháte je nutno okamžitě usmrtit a co se týče uchovávání takové ryby, nesmí se pro tento účel používat žádné sítě, ani vezírky a podobné způsoby.

Pokud si na řeku vezete svou loď, je nutné dopředu vyřídit tzv. číslo CHE, pojistku a potvrzení o dezinfikaci. Není to drahé, ale tyto dokumenty nejdou vyřídit na počkání. Opravdu si je zajistěte s dostatečným předstihem, než se do Španělska vůbec vydáte. Rybaří se většinou z lodi, ale můžete i z kajaku nebo belly boatu. Taky se připravte na to, že se na mnoha místech nesmí kempovat.

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Pravidla a regulace pro rybolov ve Španělsku

  • Václav Chovanec před 8 měsíci

    Jsem momentálně na dovolené ve Španělske a právě jsem si přečetl článek o zdejším rybařeni. Nevím zda mi může někdo poradit, ale nevím jak je tento článek aktuální. Tady nám o povinosti vracet kapry do řeky nikdo nic neřekl. A to jsme se na podmínky vyptávali.

Vložit nový komentář