Inzerovat zde
Inzerovat zde
Inzerovat zde

Pohár předsedy ČRS v lovu kapra: druhý den

20. 10. 2019
Pohár předsedy ČRS v lovu kapra odstartoval a závodníci mají za sebou první úspěšný den. Jak vidí dosavadní průběh organizátor a předseda odboru Položená Miroslav Poupa?

Inzerovat zde

Pohár předsedy ČRS v lovu kapra odstartoval a závodníci mají za sebou první úspěšný den. Jak vidí dosavadní průběh organizátor a předseda odboru Položená Miroslav Poupa?

Tradiční měsíce příprav a organizování se blížily ke konci. Letošní závody proběhnou v totožném formátu jako loni – chytat se bude dle mezinárodních Fipsed pravidel, přesto je tu jeden zásadní rozdíl – lana vymezující veslařské dráhy jsou stažena ke druhému břehu.  Dá se tedy očekávat, že % zdolaných ryb bude výrazně vyšší a spotřeba olov výrazně nižší…

Již ze seznamu přihlášeních týmů bylo jasné, že to bude zajímavý závod. Minimálně třetinu týmů lze považovat za velmi šikovné závodníky, přičemž ani ten zbytek rozhodně nepatří mezi nějaké nazdárky.

Čtvrtek 17.10. 2019

Registrace závodníků, kontrola dokladů a vybavení začala již v 6:45, poté následovalo zopakování pravidel a samotné losování. Asi největší rozruch způsobil Zdeněk Körner z MO Olomouc, který si bez mrknutí oka vylosoval pravý forhont – stejně jako loni.

Po losování se týmy rozjely na místa, začalo budování zázemí a od 9:00 krmení.

Úderem pravého poledne to začalo! A na první rybu se opravdu nečekalo dlouho – během prvních 15 minut se chytilo hned 7 bodovaných ryb, přičemž nejrychlejší start ze všech měl tým č. 22 z MO Kostelec nad Č.L., který v čase 12:07 chytil kapra o váze 2, 32 kg, krátce nato dokonce kapra 7,16 kg, který je doposud největší rybou závodů. Ryby berou solidně, zhruba polovina jich však nedosahuje bodované hranice 1500g. Týmy jsou však v permanentní akci, což je dobře.  V 15:20 mi zazvonil telefon a jeden z rozhodčích mi oznamoval, že tým na č. 3 chytil slušného tolstolobika. Jel jsem rybu vyfotil, ale když jsem ji viděl v reálu, spadla mi brada – ryba měla 113 cm a váhu 24 kg! Tolstolobik bych chycen regulérně za tlamku. Za zmínku také stojí také amur – nebyl sice velký, v tuto roční dobu je to však již poměrně vzácný úlovek. Pořadí se neustále mění, nikdo výrazně neutekl, všichni jsou tedy ve hře. Po organizační stránce všechno klape, nálada je pohodová, zatím jsme nemuseli řešit žádné problémy. Kéž by to tak vydrželo až do konce! Uvidíme, co přinese noc.

Pátek 18.10.19 – ranní report

Máme za sebou divokou noc – týmy ani rozhodčí se moc nevyspali. Ryby byl aktivní především od půlnoci do rána. Krátce před rozedněním nám tu lehce sprchlo a oteplilo se. Je krásně vidět, jak jsou soutěžící nuceni měnit svou taktiku, aby se prokousali přes nebodované kapříky. Někomu se to daří lépe, někomu vůbec. Do lehkého náskoku se dostala MO Týnec n/L, stále však nelze hovořit o nějakém trháku. Máme tu už jen dva týmy, které nechytily bodovanou rybu, to však jistě brzy změní! Řešili jsme tu zranění závodníka, který si vrazil boilies jehlu do palce. Naštěstí se jehlu podařilo vyndat a nemuseli jsme jet na chirurgii. Ufff.

Konec hlášení.

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Pohár předsedy ČRS v lovu kapra: druhý den

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář