Inzerovat zde
Inzerovat zde

Podzimní štiky mají své kouzlo

Petrův zdar přátelé, podzimní čas jsem odjakživa miloval, ačkoliv ve skrytu duše rybář ví, že se mu sezóna pomalu, ale jistě krátí.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, podzimní čas jsem odjakživa miloval, ačkoliv ve skrytu duše rybář ví, že se mu sezóna pomalu, ale jistě krátí. Ryba je však koncem roku velmi aktivní, přijímá potravu ve velkém a připravuje se na těžké období. Okolní příroda hraje všemi barvami, do toho připočítejme náladové počasí a máme na světě období, do kterého se zkrátka nelze nezamilovat. 

Na podzim se kolem vody rád projdu s přívlačovým prutem, nežli abych seděl na jednom místě a chytal na plavanou, feeder či kaprové pruty. Toho jsem si dosyta užil v létě, teď je čas pověnovat se dravým predátorům našich vod, nachodit kilometry, užít si krásy přírody a provést stovky náhozů. 

Mým nejoblíbenějším soupeřem v tomto období je štika. Ta totiž stejně jako okolí hraje barvami a je s ní ohromná zábava. Lze ulovit na třpytku, plandavku, wobblera nebo gumu. Zkrátka téměř na vše! Není vůbec vybíravá a s trochou štěstí i selského rozumu lze docela dobře lokalizovat. 

Převislé stromy, překážky ve vodě, zajímavé prohlubně u břehu, zbytky staveb a občas jen obyčejně otevřená voda. První náhozy vždy směřuji tam, kde to není natolik složité, do otevřeného prostoru. Potom se soustředím na místa, kde cítím nejpravděpodobnější výskyt této ozubené krásky. 

Nástrahu vedu nepravidelně, postupně zrychluji a zase zpomaluji, občas dodám cuknutím prutu nástraze další nepravidelný pohyb napodobující zraněnou rybičku. Když v tom vidím blížící se stín, který v posledních metrech zrychluje jako stíhačka! Bum a je tam. Jízda přes brzdu, skok nad vodní hladinu a úžasná zdolávačka. 

Štika je vděčný predátor, který neodmítne jakoukoliv nástrahu. Narazit na ni můžete téměř kdekoliv a vždy vás potěší jako malého kluka. Tuhle rybu, stejně tak jako celý podzim obdivuji. 

Tak zase někdy u řádků textu, při kterém si snad odpočinete od práce a na chvíli se ocitnete tam, kde to máte nejraději. U vody! Zatím ahoj. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Podzimní štiky mají své kouzlo

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář