Podzimní halibutky

16. 11. 2015
Lov na dva feedery s halibut peletami na podzim. Byl to super den.

Podzim je pro mě jedno z nejkrásnějších období pro lov větších ryb na feederové pruty. Ryby se potřebují nakrmit na zimu a zejména Parmy si nemohou dovolit odmítnout nabízené halibut pelety.

Přijíždím k mé oblíbené řece a rozbaluji dva feedery. Neřeším žádné krmení, masňáky ani kukuřici. Zkrátka a dobře si vysypu několik velikostí halibut pelet do misky a začinám je střílet za pomocí praku přesně na koryto řeky. Hloubka je zde okolo čtyř metrů a proud je docela silný a nekompromisní, proto pelety střílim zhruba pět metrů nad místo kam budou směřovat mé náhozy.

Jsem nucený použít sto gramové ulůvko jako zátěž, ale pro mé heavy feedery to není zas tak veliký problém. První záběr na sebe nenechá dlouho čekat, krásně se mi rozechvěla špička a já zásek proměňuji a zdolávám parmu okolo 55cm. Zhruba každou půl hodinku prakem dostřeluji pár halibut pelet, aby na místě stále něco čekalo na přijíždějící ryby. Na jednom prutu mám černou halibut peletu 12mm a na druhém červenou 16mm. Přichází několik dalších záběrů a všechny opět na menší peletku. Všechno to jsou krásně stavené parmy, ale já tajně doufám, že se něco rozhodne i pro pravý prut na kterém je nastražena větší halibutka. 

Za tři hodiny lovu jsem pochytal asi 6 parem a jednoho tlouště. Den je to pěkný a tak se rozhodnu zůstat trochu déle než jsem měl v úmyslu a pokusit se chytat i po setmění. Na závěr se mi podařilo chytit ještě několik parem a jednoho menšího sumečka. Zároveň se mi jednu rybu nepodařilo otočit a přišel jsem o ní. Ale o tom přeci rybaření je. 

Byl to pěkný den a půjdu zase. Nepodceňujte kombinaci halibut pelet a feederových prutů, zkuste to taky a třeba se dočkáte stejně pekných ryb jaké jsem dnes chytil já.

Připojené obrázky

Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Podzimní halibutky

  • Mirek Ztracený před 2 lety

    Zdarec kde prosimte kupujes halibutky. A jestli to neni tajny kde chytas? Takovy parmy ja nejsem schopnej nachytat za rok natoz za jednu vycházku. A diky za clanek taky to tak zkusim ikdyz nevim jestli to u nas bude fungovat. :(

Vložit nový komentář