Inzerovat zde
Inzerovat zde

Počet členů stále roste

15. 01. 2018
Právě bylo ukončeno zpracování dat o prodeji členských známek z jednotlivých územních svazů za rok 2017. Potěšující zprávou je, že počet členů ČRS se opět meziročně zvýšil, a to u všech územních svazů. Podařilo se tak úspěšně obrátit trend z let 2003-2013, kdy počet členů stagnoval nebo mírně klesal.

Právě bylo ukončeno zpracování dat o prodeji členských známek z jednotlivých územních svazů za rok 2017. Potěšující zprávou je, že počet členů ČRS se opět meziročně zvýšil, a to u všech územních svazů. Podařilo se tak úspěšně obrátit trend z let 2003-2013, kdy počet členů stagnoval nebo mírně klesal.

Zvláště pozitivním faktem je, že se nárůst daří udržet i v kategorii dětí. Dynamika růstu  je sice o něco pomalejší než v roce 2016, kdy byl přírůstek  rekordní, i loňský výsledek je však potěšitelný.

Je samozřejmé, že do určité míry ovlivňuje počet členů v nejmladší kategorii i demografická křivka a nástup populačně silnějších ročníků. Podle výsledků průzkumu v rámci zveřejněné Socioekonomické studie většina (téměř 80%) aktivních rybářů začíná s tímto koníčkem před završením 18 let věku. Ačkoli část z nich v období po patnáctém roku věku na čas uloží pruty do skříně, mnoho z nich se k tomuto koníčku v pozdějším věku vrací. Proto je nutné se i nadále na nejmladší rybáře zaměřit a podporovat je.

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Počet členů stále roste

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář