Inzerovat zde
Inzerovat zde

Plavaná na polotěžko

04. 10. 2015
Nenáročný styl plavané, díky kterému máme možnost chytit větší kaprovité ryby.

Tento styl plavané je oproti těm klasickým velmi lenivý. Je to statické chytání, ale s jednou nespornou výhodou. Tou výhodou je vysoká šance na větší rybu, jelikož vaše nástraha leží převážně na dně. Tímto stylem lovu máte možnost chytat především na stojatých a mírně tekoucích revírech. Velmi rád chodím na řeku, která teče pomalu a pravidelně chytám cejny přes 50cm a občas i několik kaprů za jednu výpravu. Pokud bych chytal klasicky s proplouváním tak by se šance na ulovení větších kaprovitých ryb, které sbírají ze dna rapidně snížily.

Postup pro navázání montáže na polotěžko:

1) Na kmenový vlasec navlečeme pevný splávek.
2) Na kmenový vlasec navlečeme olůvka vzhledem ke gramáži splávku. Pokud tedy splávek má 8gramů použijeme olůvka vážící dohromady 7gramů a potom případně dovážíme bročkama.
3) Provlečeme zarážku například s ventil gumky.
4) Dále navážeme obratlík.
5) Na obratlík připneme návazec o slabšího průměru než je kmenový vlasec.

Při tomto stylu plavané je potřeba zvolit takový splávek, který se nám v případě přehloubení a proudu nepotopí. Chytáme tak, že si nejprve naměříme hloubku na daném revíru a poté splávek přetáhneme o více než třicet centimetrů nad danou hloubku. Tím docílíme přehloubení a toho, že nám olůvka i nástraha budou ležet na dně.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Plavaná na polotěžko

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář