Inzerovat zde
Inzerovat zde
Inzerovat zde

Parma obecná

Velmi silná a bojovná ryba, která si zaslouží respekt a slušné chování od každé rybáře.

Inzerovat zde

Parma obecná je jedna z nejkrásnějších obyvatelek naších řek. Dává přednost proudným řekám, ale najdete jí i v pomalejších a hlubších tocích. Nejčastěji parmu najdeme na kamenitém dnu, kde obrací kameny a hledá potravu. Její tělo je tvarované dynamicky a přitom má obrovskou sílu. Mnohdy dokáže otočit kámen pod kterým je potrava stejně velký jako je ona sama.

Parma obecná si právem získala obdiv u sportovních rybářů. Je to prostě neuvěřitelná bojovnice, která potěší každého rybáře. Snaží se neustále držet v proudu a u dna. U toho využivá všech svých předností a mnohdy to napálí takovou rychlostí i proti proudu, že nebudete věřit tomu jak rychle vám vlasec mizí z cívky. Zkrátka a dobře parma do souboje dává úplně všechno a je potřeba se k ní chovat s úctou. Po ulovení ji chvilku podržte ve vodě, tak aby se vzpamatovala a ona vám sama vystřelí z ruky a zamává na rozloučenou.

Parmu můžete lovit jakýmkoliv způsobem. Dá se ulovit na plavanou, položenou nebo třeba i na přívlač. Nejběžněji se parma loví na feederový prut. Postačí vám klasická průběžná montáž s dostatečně ostrým i pevným háčkem.

Pokud se chystáte lovit na plavanou, uvědomte si, že parma loví převážně u dna. Je potřeba tedy aby celý návazec společně s nástrahou na háčku jezdil po dně. Aby jste toho docílili můžete na návazec rozprostřít několik bročků.

Mimo plavanou a položenou parmu ulovíte i na vláčecí nástrahy. Nejvíce záběrů od parmy na přívlač budete mít především pod různými splavy a jezy.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Parma obecná

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář