Inzerovat zde
Inzerovat zde

Parma na mouchu? To vám způsobí emoční kolaps

Petrův zdar přátelé, když jsem tady v minulém příspěvku nakousl muškaření, netušil jsem, že se najde tolik vyznavačů královské disciplíny. Ono se není čemu divit, tohle člověka prostě chytne.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, když jsem tady v minulém příspěvku nakousl muškaření, netušil jsem, že se najde tolik vyznavačů královské disciplíny. Ono se není čemu divit, tohle člověka prostě chytne. A ten kdo zvládne prvních pár procházek doprovázených s problémy při házení a neustálého zamotávání koncového návazce, ten už tuto disciplínu jen tak neopustí. Jelikož moment kdy se vám poprvé povede pořádně rozmotat šňůru a nahodit přesně kam chcete, to je moment, na který budete vzpomínat do konce života. Je to jakési zadostiučinění za to, co si člověk musel při začátcích muškaření vytrpět. 

Později to totiž člověk začne zvládat a samotné nahazování je pro něj automatickou záležitostí, na kterou se nemusí nijak extrémně soustředit. Pak nastane okamžik, kdy rybář začne přemýšlet nad jinými věcmi, než nad tím, aby při rozmotávání muškařské šňůry nechytal veverky na stromě, či sebe samotného. Potom se totiž člověk může zamyslet nad tím, kde by se mohla ryba zdržovat a co bych jí mohl nabídnout. 

Já vždy vnímal rybaření jako souhrn různých znalostí i dovedností. V podstatě čím víc rybolovných technik člověk zná, tím lépe později dokáže improvizovat a reagovat na různé situace. Už jen to, že při každé rybolovné technice se používají jiné sestavy i uzly vám rozšíří obzory a do budoucna velmi pomůže. A muškaření je rozhodně disciplína, kterou stojí za to poznat. 

Nutně to samozřejmě nemusí být jen o lovu pstruhů. Pokud v blízkosti vašeho domu protéká mimupstruhová říčka, s muškařským prutem se můžete vydat i tam. Když vám to potom sebere taková královna proudu, tak mi věřte, že adrenalin kolující ve vašich žilách bude na neměřitelných hodnotách. Člověk začne upadat do jakéhosi emočního kolapsu, začnou se mu třást kolena i ruce. Parma na mušák, to je prostě něco nezapomenutelného. 

Přeji vám přátelé spoustu pěkných zážitků od vody. Vždyť tam je nám, rybářům zkrátka nejlépe. Jen tam se dokážeme naplno oprostit od starostí a každodenních povinností. Tak ať vám to jezdí, ahoj! 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Parma na mouchu? To vám způsobí emoční kolaps

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář