Inzerovat zde
Inzerovat zde

Parma má zkrátka šarm

Petrův zdar přátelé, zažili jste někdy rodeo v podání parem? Tato krásná královna proudu potěší bezesporu každého rybáře a ačkoliv je v určitém období ani chytat nechcete, může se vám stát, že při svém tahu za potravou vám seberou doslova jakoukoliv nástrahu.

Inzerovat zde

Petrův zdar přátelé, zažili jste někdy rodeo v podání parem? Tato krásná královna proudu potěší bezesporu každého rybáře a ačkoliv je v určitém období ani chytat nechcete, může se vám stát, že při svém tahu za potravou vám seberou doslova jakoukoliv nástrahu. Jednou jsme se společně s mým kolegou rybářem vydali na naši oblíbenou řeku a řekli si, že tentokrát zkusíme změnu a zakrmíme peletami i boilies se sladkou příchutí. Do toho jako tradičně jsme použili i nějakou tu porci kukuřice a během pár hodin se začali dít pořádné věci. Na jahodové či švestkové kuličky nám chodil od parem jeden záběr za druhým. Copak je tato ryba tak nevybíravá? Občas zkrátka dokáže sebrat cokoliv. Občas taky ne a ti co by po ní toužili jen marně hledají způsob jak by ji přiměli k záběru.

Tato ryba je jedna z nejkrásnějších a nejbojovnějších. Rád vzpomínám na ty chvíle, kdy jsem jako malý kluk obracel kameny v řece a hledal nějakou tu přirozenou potravu, která by zaujala říční královny.

Dnes už je jiná doba, člověk má k dispozici spoustu návnad a nástrah až se mu z toho točí hlava při vstupu do rybářské prodejny. Nic méně kolikrát zejména v letním období rád zavzpomínám na ty chvíle, kdy jsem běhal se sklenicí nakopaných žížal i hnojáků kolem řeky, nechával válet olůvko po dně a čekal s citem na kontakt s rybou. Člověk se dokáže v létě příjemně zchladit při procházce kolem vody s jedním proutkem a minimální výbavou. Může si po kolena vstoupit do vody, vzdorovat proudu řeky, nahodit a na cit čekat na záběr. Už aby bylo zase léto a já to mohl znovu zkusit. Samozřejmě, i delší výpravy s přáteli, kdy se čeká se selektivní nástrahou na větší rybu mají něco do sebe. Ale pokud chce rybář klid v duši a jen tak si odběhnout po pracovních povinnostech k vodě, tak mohu všem vřele doporučit tento balzám na duši absolovat.

Ať vám to jezdí, ahoj!

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Parma má zkrátka šarm

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář