Inzerovat zde
Inzerovat zde

Parabolická akce prutu

V tomto tipu si povíme co je to parabolická akce prutu.

Inzerovat zde

Co znamená slovní spojení parabolická akce? Jednoduše to znamená to, že je prut ohnutý po celé délce při zdolávání ryby. S tímto slovním spojením jste se již určitě někdy setkali a byla by škoda nevědět následující užitečné informace.

Pruty s parabolickou akcí jsou tedy pruty, které pracují po celé své délce a ohýbají se postupně podle množství kladené zátěže, pokud je tedy zátěž menší ohne se nám pouze horní polovina prutu a pokud je na prut kladena větší zátěž, začne se ohýbat po celé délce.

Nesporná výhoda u těchto prutů je ta, že se s nimi dokážete skvělé pobavit při zdolávání ryb. Zejména pro začínající rybáře bych doporučoval pruty s parabolickou akcí, které kolikrát odpustí spoustu chyb, které začínající rybář nadrobí při prvotním zdolávání svých prvních úlovků. Tyto pruty jsou velmi dobře uzpůsobeny tomu, aby skvěle tlumily jakékoliv výpady ryb. Ne každý má například při svých začátcích dobře nastavenou brzdu u navijáku, potom je jednoznačná výhoda v parabolickém prutu, který při nečekaném výpadu ryby dokáže rybáři dost pomoci a vy v čase, který vám tento prut vytvoří navíc, budete moci brzdu rychle přenastavit.

Mínusem prutů, které mají parabolickou akci, je to, že se s nimi obtížněji nahazuje. Pokud budeme nahazovat na kratší až střední vzdálenosti, tak nám to zas tak tolik vadit nebude, ale při hodech na delší vzdálenosti se nám bude s pruty s parabolickou akcí nahazovat mnohem hůře. Těmto prutům zkrátka na delší hody chybí především dostatečná síla a pak také logicky i přesnost.

Mimo prutů s parabolickou akcí můžete pořídit také jejich opak, těmi jsou pruty, které mají pouze špičkovou akci a tak se ohýbá pouze vrchní třetina prutu.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Parabolická akce prutu

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář