Inzerovat zde
Inzerovat zde

Osvobozený kapřík z vezírku a nejen to

Petrův zdar přátelé, nedávno byl kapřík na první fotografii zachráněn z vezírku. Jak se tam ocitl netušíme, nicméně ihned v následující fotografii můžete vidět jak by takový kapřík mohl vypadat za několik let.

Inzerovat zde

Petrův zdar přátelé, nedávno byl kapřík na první fotografii zachráněn z vezírku. Jak se tam ocitl netušíme, nicméně ihned v následující fotografii můžete vidět jak by takový kapřík mohl vypadat za několik let. S oblibou vždy říkám, že nikdy nevím s čím se u vody potkám a proto se tak moc na ryby těším, bohužel to není vždy úplně pozitivní setkání. Například s výše zmiňovaným vezírkem plným drobných kaprů nebo s často přítomným odpadem v okolí našich revírů. Vždy se snažím po ukončení rybolovu uklidit nejen po sobě, ale i po neukázněných návštěvnících přírody. Záměrně říkám návštěvnících, jelikož odhazování odpadků se skutečně nemusí týkat pouze rybářů. Naposledy se mi to dokonce vymstilo, protože jet na kole a táhnout na zádech rybářský batoh a navíc spoustu odpadků vás zkrátka dokáže vykolejit a snadno můžete skončit v kopřivách vedle cyklostezky. 

Od nikoho za takový skutek sice nesklidím aplaus, ale mě samotného to zahřeje na srdíčku. A co vím, tak v mém okolí se k přírodě chová slušně snad každý kolega z Petrova cechu a toho si nesmírně vážím. Nechci tímto příspěvkem apelovat na to, aby každý uklízel po jiných nepořádek. Spíš chci tímto příspěvkem říct, že kdybychom všichni uklízeli po sobě a nechovali se k přírodě tak lhostejně, rozhodně by to nebylo na škodu. Jak pak budeme vysvětlovat dalším generacím, že jsme vědomě zahltili přírodu odpadky a chovali se k ní tak škaredě? Děkuji našemu redaktorovi Járovi za zaslané fotografie i rozhovor na toto téma, z kterého jsem pak přešel rovnou do těchto vět. Přeji všem hezký den, Zdenál. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Osvobozený kapřík z vezírku a nejen to

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář