Inzerovat zde
Inzerovat zde

Ostrost kaprařských háčků

02. 11. 2015
V čem jsou výhody ostření háčků a má to vůbec smysl?

Každý rybář má na ostření háčku svůj vlastní názor. Někteří rybáři obhajují výhody ostření háčku a někteří zase tvrdí, že ostření háčků smysl nemá a sáhnou raději po nové krabičce. Já osobně jsem ze začátku na ostrost háčků nedbal a také jsem nikdy nezkoušel podle různých video návodů ostrost háčků vylepšit. V posledních několika letech jsem si ovšem na háčky začal dávat veliký pozor a řeším už nejen tvar a kvalitu, ale především i ostrost háčků. Zároveň mě také několik firem vyrábějících háčky velmi zklamalo a to z toho důvodu, že například 8 z 10 háčků v sáčku je dobrých a dva zbylé nejsou tak ostré jako ty ostatní.

Dovolím si podat několik hypotetických otázek s logickými odpověďmi. 

  1. Pokud otevřete sáček s háčky a jeden háček bude podstatně ostřejší, než ostatních 9, který si vybete jako první pro svojí montáž na navázání? Samozřejmě, že ten nejostřejší. Proto bych také jako rybář řešil i ostrost zbylých devíti háčky, tak abych docílil co nejvetšího efektu.
  2. Dostanu rychleji záběr na naostřený háček? Ano většinou to tak bývá, že do kapřích úst ostrý háček pronikne rychleji.
  3. Pokud by byla možnost, že by jste svojí montáž vylepšili například o 10% zabývali by jste se tím? Někdo ano a někdo ne. Ovšem v některých případech dělá ostrost háčku nejméně 10% a řešit se to podle mě vyplatí.

Kvalitní sáček s deseti háčky vás výjde nejméně na 150Kč a obyčejný brousek na 220Kč. Samozřejmě, že nelze háčky a jejich špičky dobrušovat do nekonečna, ale máte možnost prodloužit životnost svých háčků a mnohdy své háčky vylepšit na tolik, že budou mnohem efektivnější. Navíc určitě ušetříte. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Ostrost kaprařských háčků

  • Paras před 7 lety

    Raději než abych se drbal s tím že bych něco brousil tak bych ten háček asi vyhodil. Každopádně to chápu u těch kteří si koupí háček za sto korun.

Vložit nový komentář