Inzerovat zde
Inzerovat zde

Okouník mořský

Krásná načervenalá ryba, která žije ve velikých hloubkách a má delikátní maso.

Inzerovat zde

Okouník mořský může dorůst až do delký jednoho metru. Nejobvykleji ovšem ulovíme exempláře, který měří třicet až padesát centimetrů. Pokud se vám podaří ulovit okouníka měřícího přes šedesát centimetrů můžete ho považovat za trofejního. 

Pro lov okouníka se velmi často používají nadměrně dlouhé návazce, které měří až několik metrů. Jsou osazeny úhoříkami a světelnými fluo kuličkami. Po ulovení Okouníka mořského je potřeba dávat veliký pozor na jeho hřbetní ploutve, jelikož obsahují jed a v případě, že vás tato ryba poraní, může dojít k alergické reakci nebo nevolnostem. Málo kdo také ví, že jeho oko obsahuje protilátky a když tedy použijete tekutinu z jeho oka na poraněné místo od jeho ostrých jedovatých ploutví, alespoň se vám uleví. 

Okouník mořský jezdí v hejnech a ve velikých hloubkách přes šedesát metrů. Často se loví v hloubkách okolo 150 až 250 metry. Trofejního okouníka máte šanci ulovit na méně navštěvovaných místech rybáři. Najdeme je ve všech částech Norska. Na jihu Norska se ovšem obvykle loví jen menší kusy okolo čtyřiceti centimetrů v maximu. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Okouník mořský

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář