Inzerovat zde
Inzerovat zde

Okoun říční

Okoun je vyhledávanou rybou především vláčkaři.

Inzerovat zde

Okoun říční patří mezi ty menší dravé ryby obývající sladkovodní revíry. Najdete ho v tekoucích revírech, na menších vodách v tůňkách, ale také na velkých přehradách. Občas se okouni objeví i ve pstruhových revírech, kde se podle řádu musí ihned usmrtit a nevracet vodě. Optimální podmínky pro okouny tvoří členité přehrady s čistou vodou. Zde dorůstá až trofejních velikostí. Já osobně mám také pár okounů přes padesát centimetrů chycených na Dalešické přehradě, kde je pro ně přímo ideální prostředí.

Okoun říční patří mezi velmi hltavé ryby. I malý okoun se dokáže vrhnout na rotačku, která je stejně veliká jako on. Typické tedy je, že se okouni pořádně zažírají a proto když chytáte například na nástražní rybku, nečekejte se zásekem.

Okouna můžete chytit na plavanou, položenou, na mouchu, ale především na jemnou přívlač. Pro přívlač na okouny můžete použít klidně i prut určený k lovu pstruhů. Když zapřáhnete okouna okolo padesáti centimetrů užijete si neuvěřitelnou dávku adrenalinu a krásný souboj. Na plavanou i položenou můžete použít jakékoliv živočišné nástrahy. Mezi ty nejúspěšnější patří hnojáci nebo rousnice.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Okoun říční

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář