Inzerovat zde

Ohlédnutí za závodní muškařskou sezónou Vojty Marka

18. 01. 2023
Rok 2022 v závodním muškaření, byl, dle mého názoru, velmi úspěšný. Během závodní sezóny mi přicházela větší a větší forma, a to jak v házení, tak i vymýšlení nových vzorů mušek, na řeku tak i na jezero.

Rok 2022 v závodním muškaření, byl, dle mého názoru, velmi úspěšný. Během závodní sezóny mi přicházela větší a větší forma, a to jak v házení, tak i vymýšlení nových vzorů mušek, na řeku tak i na jezero.

Začátkem letošního léta se mi jako prvnímu juniorovi v Čechách podařilo potřetí v řadě obhájit titul mistra České republiky v lovu ryb na umělou mušku na řece, a to se součtem umístění 5 po 5-ti kolech, kdy jsem zvítězil v každém kole v sektoru.

I když jsem neabsolvoval všechny juniorské závody, tak v juniorském žebříčku jsem obsadil první místo.

Nezapomenutelným zážitkem bylo pro mě juniorské mistrovství světa v Italském Trentinu, kde na nás čekalo pět kol, z toho jedno bylo na jezeře a zbylá čtyři kola na řece. Do Trentina jsme přijeli týden před oficiálním zahájením, abychom měli možnost trénovat a vymýšlet různé strategie a mušky, které budeme v průběhu závodu používat. Krásné 2. místo v týmech nebyl vůbec špatný výsledek na tamní velmi těžké řeky a jezera, které pro většinu z nás do té doby byly velkou neznámou. Já jsem k tomuto výsledku také významně přispěl, neboť jsem svou vylosovanou skupinu vyhrál.

Účastnil jsem se i seniorských závodů, kde jsem se pravidelně umisťoval v TOP 10. Chtěl bych vyzdvihnout výsledek z mistrovství České republiky na řece, kde jsme po dlouholeté odmlce, jako středočeský tým, obsadili 3. místo, což je na Vltavě ve Vyšším Brodě velký úspěch. Poté se mi dařilo na řece Otavě ve Strakonicích na seniorském závodě, kde jsem obsadil 2. místo a na podzim v seniorském závodě nedaleko Strakonic na řece Volyňce jsem byl třetí.

Ani v jezerní části sezóny jsem nezaostával a mým největším úspěchem bylo 1. místo na podzimním Nedamovském závodě.

V seniorské kategorii je mým velkým cílem probojovat se na šampionát dospělých. Po skončení závodního koloběhu jsem obsadil celkově 12. místo v žebříčku dospělých.

Celkem jsem absolvoval 21 seniorských závodů a 5 juniorských.

Ve zbývajícím volném čase se snažím věnovat mladším juniorům. Scházíme se na různých vodách a začátečníkům předávám mé zkušenosti.

Závěrem děkuji za podporu MO Bělá pod Bezdězem a Středočeskému územnímu svazu.

Zdroj: CRS-SUS.CZ