Inzerovat zde
Inzerovat zde

Odlišné použití PVA sáčku

31. 03. 2016
Na některých revírech jsem nucen používat více přírodních návnad a nástrah oproti těm chemickým, které nejsou vždy a všude tak efektivní. Článek o přírodních nástrahách a mého způsobu lovu s PVA sáčkem.

Někde ryby velmi dobře reagují na nadipované, nasycené a chemické nástrahy. Někde si ovšem s těmito nástrahami vůbec neškrtnete a budete jen marně čekat na záběr. Příkladem je moje oblíbená řeka kam moc rybářů nechodí a ryby jsou tak spíše zvyklé na přírodní druhy nástrah a dají přednost kukuřici, červům, partiklu, sypkému krmení a nebo menším peletám. Nikdy jsem na této vodě nechytil rybu na větší peletu nebo boilies a musel jsem měsíce zkoušet různé varianty, které by mohly fungovat. Teď už konečně přišel čas na to napsat tento článek, který je o mé odlišné prezentaci nástrahy s PVA sáčkem plným přirodních nástrah, které na tomto revíru výborně funguj. Tento způsob mi funguje na revírech kde je minimální rybářský tlak a dokážu se dopracovat i přes malou velikost návnady i nástrahy k pěkným rybám. Několikrát se mi, ale dařilo také na revírech s velikým rybářským tlakem a to především při krátkodobých vycházkách. 

Rybolov s PVA sáčky nemusí nutně znamenat lov s peletami, boilies, dipy, chemickými atraktanty a nastražením pop-upu. Právě použití přírodních nástrah a přírodních prášku i kapalin mi zajistilo na nejednom popisovaném revíru velmi dobré výsledky. PVA sáček je vlastně jediným způsobem jak dosáhnout toho, aby montáž ležela na dně s háčkem obklopeným mou přírodnou návnadou. Jedná se o všestranné a především odlišné řešení, které jsem si opravdu oblíbil. Do PVA sáčku používám veškeré návnady na které jsou ryby nejvíce zvyklé a to sypkou krmnou směs, kukuřici, červy a jako třešničku na dortu použiji malou plovoucí peletku, která bude v krmení okolo vynikat. Nespornou výhodou je, že po rozpuštění sáčku je celá montáž pokrytá krmením a nástraha s háčkem je hlavním bodem hostiny, proto tento způsob je efektivní i na čistých vodách a revírech kde jsou ryby velmi opatrné. 

Jak tedy na to?

V prvním obrázku pod článkem můžete vidět jakým způsobem vytvořím z pop-up boilies peletku, která se mi osvědčila mnohem více než použití kulatého boilie. 
V druhém obrázku už můžete vidět jakým způsobem připravit PVA sáček, který později po naplnění zavážeme. Místo vykrajovací trubičky můžete použít i obyčejný nůž, kterým boilies ořežete a dáte mu tvar peletky.
A ve třetím obrázku už vidíte hotové řešení.

Použít můžete samozřejmě i dalši jiné nástrahy pod háček. Využít jako zarážku červy se mi kolikrát vyplatilo a rozdíl mezi obyčejnou zarážkou a použitím červů pod háčkem byl mnohdy opravdu dramatický. Doufám, že jsem tímto článkem inspiroval i vás další rybáře, kteří přestali chodit na revíry kde jim to tolik nešlo a nebyli tak efektivní. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Odlišné použití PVA sáčku

  • Parem před 7 lety

    Něco takového jsem ještě neviděl. Co ještě nevymyslíte chlapy? Jinak to vypadá docela dobře, takže to asi taky zkusím. :))

Vložit nový komentář