Inzerovat zde
Inzerovat zde

Období kdy rybaření začíná bolet

Petrův zdar přátelé, startuje nám období kdy rybařina začíná pořádně bolet. Teploty okolo nuly, mnohdy i pod nulou, do toho sněhové přeháňky, které se v mžiku změní ve vánice, je to skutečně už pro otrlé povahy.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, startuje nám období kdy rybařina začíná pořádně bolet. Teploty okolo nuly, mnohdy i pod nulou, do toho sněhové přeháňky, které se v mžiku změní ve vánice, je to skutečně už pro otrlé povahy. Možná i proto jsme nazýváni veřejností tiší blázni. Protože vydržíme v dešti, mrazu, větru, kroupách či sněhu u vody a ještě si to užíváme. 

Samozřejmě, že nechci mluvit za všechny, ale vím, že dost z nás je schopno něco vytrpět, abychom si povodili nějakou tu rybku a utekli od denní rutiny i stresu. Vždyť co nám také zbývá, když po pracovním dni zapneme televizi, která chrlí jednu negativní zprávu za druhou. Ne nadarmo se říká, že rybářský koníček je nejlepší psycholog. 

Chce to jen správně se obléct a často se obrnit dostatečnou trpělivostí, jelikož s klesající teplotou vody někdy klesá i apetit ryb. Nelze to však říct o všech druzích ryb, stále je totiž možné prožít u vody nádherný den, kdy se nám podaří ulovit pěkného bolena, štiku, candáta, okouna, tlouště či další zajímavé druhy ryb. 

Zkrátka a dobře i tohle období má něco do sebe. Snad jedinou výtku bych měl k převazování nástrah pomocí zmrzlých rukou. V tomto případě je totiž potřeba trpělivost nejvíce. Když to pak ovšem do prutu kopne, tak je rázem po trablech se zimou. No a když to nekopne, tak se nic neděje, svůj účel to splní, člověk se alespoň na chvíli odreaguje. 

Tak ať vám to kope co nejčastěji přátelé, ahoj! 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Období kdy rybaření začíná bolet

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář