Inzerovat zde
Inzerovat zde

Nízko nákladová plavaná

08. 06. 2016
V případě lovu na splávek se určitě každému při vysoké aktivitě ryb podaří zkrmit hodně krmení. Jsou to pak pěkné chvíle u vody, ale občas i vítr v peněžence. V tom to článku se podíváme na zajímavé a levnější alternativy, které vám také přinesou úspěch.

Né vždy je nutné za krmení utrácet veliké peníze. Při lovu na plavanou jsme schopni zkrmit opravdu hodně a pokud bychom měly na všechny naše vycházky kupovat dvě dvou kilovky krmení a masné červy tak by nás vyšel jeden výlet k vodě i na čtyři sta korun. Vyzkoušel jsem při lovu na plavanou několik přidávků ke krmným směsím a chtěl bych vám v tomto článku popsat jakým způsobem připravuji krmení při lovu na plavanou a kolik jsem schopný ušetřit. 

Sepsal jsem několik svých oblíbených kombinací, které vás nevyjdou draho a i přes to mají úspěch.

Krmení s hlínou

Tuto kombinaci většinou využivám při lovu na řece. Hlína je dostatečně těžká a lepivá a krmné koule mi na dno dopadají v celku. Většinou použiji kombinaci tři ku jedné. To znamena tři kilogramy hlíny a jeden kilogram krmné směsy. Do krmení jako zarážku přisypu ještě například plechovku kukuřice nebo i masňáky a jsem na nějakých 80Kč.

Hlína se strouhankou

Tuto kombinaci využivám především na mírně tekoucích řekách. A kombinuji ji dva ku jedné. Dva kilogramy hlíny a jeden kilogram strouhanky. Následně přidávám kukuřici a masné červy a celkově jsem v nákladu maximálně na 50Kč. 
V tomto případě nemá samo o sobě krmení téměř žádnou pachovou stopu, proto se vyplatí použít především v případě, že hodláte být u vody déle a můžete si dovolit počkat delší dobu než ryby vaše krmení najdou. 

Krmení se strouhankou a ovesné vločky

Naprosto vynikající kombinace, která se mi osvedčila především v letních měsích na stojatých revírech. Použivám jeden kilogram více lepivého krmení a jeden až dva kilogramy strouhanky. Do krmení přidám ještě ovesné vločky a kukuřici. Celkově krmení tedy výjde na 80Kč a mohu ho spolehlivě doporučit na kapry a amury. 

Kroupy a kukuřice s hlínou

Tuto kombinaci s oblibou použivám na řekách a v letních měsích je opravdu efektivní. Kukuřici i kroupy má v oblibě většina kaprovitých ryb a o zábavu tedy budete mít do zajista postaráno. Celkově ke čtyřem kilogramům hlíny můžete přidat balíček vařených krup a plechovku kukuřice a dostanete se na částku 40Kč. Opět je to ovšem kombinace vhodná na delší pobyt u vody.

Kombinace šrotů

Kukuřičný šrot, ječmený šrot, řepkový šrot tyto všechny vás vyjdou na patnáct korun za jeden kilogram. Jejich kombinací společně s kukuřicí nebo masňáky nic nepokazíte. V případě, že by se vám rozbíjely krmné koule můžete přidat trochu všestranné hlíny a máte po starostech. Kukuřičný a řepkový šrot je ideální kombinace na stojaté revíry. Naopak ječmený šrot považuji v kombinaci například s řepkovým šrotem jako výbornou kombinaci na tekoucí revíry. 

Těch kombinací je mnohem více a je jen na každém z nás co se rozhodneme vyzkoušet. Pokud budeme chodit na ryby jednotvárně a pouze pořád s jedním a tím samým krmením nebo budeme chytat pořád jedním a tím samým stylem tak se nic moc nenaučíme. Rybaření je sice o odpočinku, ale trochu té snahy, aby nás to ještě víc bavilo vyvinout zkrátka musíme. Fantazii se meze nekladou, proto zkoušejte různé kombinace krmení, partiklu, použití hlíny apod. Možná budete mile překvapení kolik se vám podaří ušetřit a taky jakým tempem se budete zdokonalovat a správně určovat v daných situací u vody co použít. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Nízko nákladová plavaná

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář