Inzerovat zde
Inzerovat zde

Nástup jarních dnů, aneb která rybářská technika tento rok zvítězí

Petrův zdar přátelé, poslední slunečné dny nasvědčují tomu, že už nás vítá jaro a nové rybářský výzvy, úlovky i zážitky. Pomalu ale jistě budeme moci přecházet s ultra jemných sestav na něco tvrdšího a také si budeme moci dovolit poněkud selektivnější rybolov.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, poslední slunečné dny nasvědčují tomu, že už nás vítá jaro a nové rybářský výzvy, úlovky i zážitky. Pomalu ale jistě budeme moci přecházet s ultra jemných sestav na něco tvrdšího a také si budeme moci dovolit poněkud selektivnější rybolov. Ryby budou mít s přibývající teplotou vody více energie a začnou se intenzivněji shánět po potravě. Sám to dobře znám a vím, že za chvíli plavanou odložím na nějaký čas do kouta a budu se věnovat feederu, kaprařině a po zahájené i lovu dravých ryb. 

Proto si chci užít plnými doušky vedení splávečku v proudu a zažít ten pocit, kdy splávek jako periskop ponorky zmizí pod hladinu. Jasně, čas od času se k plavané vrátím i v letních měsících, ale jelikož mě baví všechny techniky rybolovu, tak je mi jasné, že už ono houpající se brčko na hladině nebudu sledovat tak často jako v zimním měsících. 

Člověk by hrozně rád stihl úplně všechno. To je ale v dnešním uspěchaném světě téměř nemožné. Práce, rodina, přátelé a kdepak si uzmout alespoň chvíli času na ryby? Hold to nemáme jednoduché. Pokaždé však když se dostaneme na ryby, tak si to užijeme plnými doušky. A když se mi to náhodou o víkendu nepovede, nikdo mi nesmí přijít v pracovní, pondělní ráno do cesty nebo to skončí průšvihem. 

Hrozně rád bych za celý rok stihl všechny techniky rybolovu. Povodit si spláveček, sledovat ohýbající se feederovou špičku, slyšet rozjezd pípáků, cítit vibrace wobleru na prutě nebo vidět zmizení mušky z hladiny. A jak jste na tom vy přátelé? Také byste rádi v tomto roce zkusili více rybolovných technik, nebo se budete soustředit jen na tu jedinou, vámi nejvíce oblíbenou? 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Nástup jarních dnů, aneb která rybářská technika tento rok zvítězí

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář