Inzerovat zde
Inzerovat zde

Nástraha, která šetří čas

19. 09. 2017
Každý, když jde na nástražní rybičky nebo chce hold na závodech chytat rybku za rybkou, přemýšlí nad tím, jak ušetřit drahocenné sekundy. V dnešním článku bych vám chtěl ukázat jednu zajímavou a úspěšnou nástrahu, kterou během lovu nemusíte měnit, zkrátka ji napíchnete na háček a poté už jen chytáte a chytáte.

Každý, když jde na nástražní rybičky nebo chce hold na závodech chytat rybku za rybkou, přemýšlí nad tím, jak ušetřit drahocenné sekundy. V dnešním článku bych vám chtěl ukázat jednu zajímavou a úspěšnou nástrahu, kterou během lovu nemusíte měnit, zkrátka ji napíchnete na háček a poté už jen chytáte a chytáte. Například výměna a neustálé napichování masných červů je časově velmi náročná činnost, kterou nemusíte absolvovat v případě, že použijete nástrahu z umělé houbičky.

Jakým způsobem tedy na gumovou houbičku chytat?

Jednoduše, ustřihneme požadovanou velikost gumové houbičky, pak tuto kuličku, či kostku (podle toho co vystřihneme) napíchneme na háček a háček s kouskem gumové houbičky namočíme do dipu.  Stačí tedy doma manželce vzít jednu čistou houbičku na nádobí a třeba si nastříhat a dopředu nadipovat tyto kousky houbiček ještě před výjezdem.

Jak gumová houbička funguje ve vodě?

Ze začátku vám bude gumová houbička chvíli plavat, potom nasákne vodu a klesne dolů, mezi tím ze sebe bude neustále vypouštět dip, kterým je nasáklá, což bude lákat ryby a my jen budeme moci čekat na záběr.  Mohu potvrdit, že již předem nadipované houbičky jsou mnohem efektivnější a tak se vyplatí si vyhradit jednu krabičku pouze pro tyto účely.

Co lze na gumovou houbičku v dipu přemluvit k záběru?

Sám jsem byl z toho velmi mile překvapený. Z počátku jsem nevěřil, že by mi mohly ryby spolehlivě brát na kus umělé napodobeniny něčeho. Nic méně šlo to velmi dobře a řekl bych, že stejně dobře jako kdybych chytal na masné červy. S tím rozdílem, že jsem nemusel po každém záběru na háček napichovat novou nástrahu, nýbrž jsem více než hodinu v kuse chytal na tu samou a to nasáklou houbičku v dipu.  Navíc se mi nestalo, že by nějaká rybka tuto houbičku pozřela, zkrátka tato nástraha na háčku velmi dobře drží, velmi spolehlivě láká ryby a tak se nabízí jen otázka, proč jí nepoužívat a nevyzkoušet? A aby těch komplimentů nebylo málo, ještě na jednu věc jsem si vzpomněl. Jednou když jsem potřeboval chytit nástražní rybičky a neměl jsem u sebe žádné krmení, masné červy, ale pouze kukuřici a nadipované gumičky, hádejte, co bylo úspěšnější? Samozřejmě, že nadipovaná houbička, která dokázala přilákat rybky i bez krmení. Na tuto nástrahu jsem dokázal chytit bělice, plotice, cejny, ale dokonce i okouny, menší boleny a kapříky.

Barevné variace gumových houbiček

Každý jistě dobře ví, že gumové houbičky se vyrábí ve vícero barvách. Nemusíte tedy zůstat jen a pouze u klasické žluté barvy, ale můžete použít červené, oranžové, černé a další barvy houbiček.  S oblibou tyto houbičky používám i při chytání na anglický splávek z propadu. Například žlutá gumička nadipovaná  ananasovou esencí je naprosto úžasná nástraha na amury. V letních měsících dokonce mnohem efektivnější než kukuřice. Oblíbená kombinace je i červená houbička v jahodovém dipu. Na tuto kombinaci často chytávám kapry, kteří v letních měsících jahodovou esenci doslova milují.  Fantazii se ovšem meze nekladou a tak můžete vyzkoušet jakékoliv barvy houbiček a s nimi i jakékoliv příchutě dipů. Věřím, že dříve nebo později budete úspěšní a v případě, kdy najdete nějakou osvědčenou kombinaci, tak budu rád, když mi dáte tip na vyzkoušení.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Nástraha, která šetří čas

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář