Inzerovat zde
Inzerovat zde

Naše redakce na Belybross závodech

Petrův zdar přátelé, letos se tým naší redakce opět rozhodl pro účast v rybářském závodu v lovu z bellyboatu, který pořádají kluci z Bellybross.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, letos se tým naší redakce opět rozhodl pro účast v rybářském závodu v lovu z bellyboatu, který pořádají kluci z Bellybross. Tento rok to nebylo o jednom závodu ale vznikla první bellyboatová liga v ČR složená ze tří odlišných závodů. První závod se konal na jaře na velkém jezeru Medard, kde se počítal součet tří největších štik. Pro nás úplně neznámá voda, kde se v závodní den střídal silný vítr, déšť a kroupy, někdy i vše dohromady. Zkrátka ideální počasí na bellyboat. ? Podařilo se nám chytit štiky o velikosti 58, 67 a 85 centimetrů a vydřeli jsme si tím druhé místo. ?

Druhý závod, který se konal začátkem září na řece Labe byl pro nás srdcový, jelikož jsme zde předchozí ročník vyhráli. Jednalo se o dvoudenní závod, kde se v každém dni chytalo šest druhů ryb (okoun, candát, štika, sumec, bolen a jelec). Bohužel nám taktika nevycházela podle plánu, i tak si ovšem odvážíme pěkné třetí místo. ✌️

Třetí závod se konal na konci října, pro nás na neznámé přehradě Slapy. Zde je závod také na dva dny a počítá se součet tří druhů ryb o třech kusech od každého (okoun, candát, štika) za oba dny. Přijíždíme o den dřív, brzy ráno vyplouváme na vodu trénovat a projíždíme slibná místa, které jsme si našli na mapách.
Daří se nám nachytat okouny kolem 35 cm a dostáváme jeden záběr od štiky. První závodní den jsme chtěli nachytat okouny a zbytek dne se věnovat štice. Okounů chytáme celkem dost ale velikost byla malá, tak se snažíme celý den o větší, to bohužel nevychází ale za to chytáme při okounech dvě štiky, ze kterých máme obrovskou radost, ikdyž velikost by mohla být lepší.

Druhý závodní den byl plán jasný, ráno candát, pak navýšit okouny a chytit štiku. Candát se ráno nepovedl, za to okouny chytáme krásné. Poslední 3 hodiny závodu se věnujeme štice, bohužel bez výsledku. ?

V cíli se dozvídáme, že i tak náš výkon stačí na druhé místo v závodě a na celkovou druhou příčku v celé lize. Velké díky klukům, kteří do toho dali srdíčko a postavili ligu tak, aby si přišel každý na své a ukázal jak je flexibilní v lovu přívlačí. Pro nás nové zkušenosti a hlavně jsme byli se super partou, která nemá jedinou chybu.

Doufám, že příští rok se zase všichni sejdeme a snad nás bude zase trochu víc. ? Preisinger Jiří a Jaroslav Klapal ?

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Naše redakce na Belybross závodech

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář