Inzerovat zde
Inzerovat zde

Nákrčníky pro rybáře

12. 01. 2023
Někdo si možná pomyslí, že nákrčník je pro rybáře zbytečný, že se bez něj snadno obejde a případně ho nahradí šálou nebo zvednutým límcem. Ale chyba lávky!

Někdo si možná pomyslí, že nákrčník je pro rybáře zbytečný, že se bez něj snadno obejde a případně ho nahradí šálou nebo zvednutým límcem. Ale chyba lávky! Nákrčníky od FISHAMCHINE jsou velmi praktickým doplňkem rybářského oblečení a občas se bez nich lze jen velmi těžko obejít. Poslouží dobře v chladném počasí, ovšem nákrčník může být užitečný i za horka a intenzivního slunečního svitu. Navíc může fungovat také jako účinná ochrana proti bodavému nebo dotěrnému hmyzu, v případě potřeby i jako nouzová pokrývka hlavy.

Do chladna se hodí zateplení

Do chladného počasí a jako ochrana proti řezavému větru je určen nákrčník FISHMACHINE Insulated necessity, poskytující spolehlivou ochranu krku, dolní části obličeje a podle potřeby i nosu. Díky skvělým izolačním vlastnostem použitého fleecového materiálu je to ochrana opravdu funkční, současně ale rybáře nijak neomezuje a nesklouzává, což bývá u šátků a šál častým nešvarem. Neomezuje ani dýchání a nevzniká na něm za mrazivého počasí námraza, protože je dostatečně prodyšný a příjemný při kontaktu s pokožkou. Navléká se jednoduše natažením přes hlavu, odpadá zapínání a rozepínání, které někdy prokřehlýma rukama bývá obtížné.

Velikost, která vyhovuje každému

Horní i dolní okraj nákrčníku je prošívaný a zůstává stále pružný, materiál je natolik poddajný, že se tvaru obličeje okamžitě přizpůsobí. Hodí se pro každého dospělého rybáře a lze ho využít i při zimních sportech nebo vycházkách za sychravého počasí. Vždyť nákrčník nemusíte mít nasazený pořád, můžete ho uložit třeba do kapsy a vytáhnout až v situaci, kdy bude potřeba.

Nákrčník proti pálivým slunečním paprskům

I za teplých a slunečných dnů se může nákrčník hodit. Ovšem potom je vhodnější volbou nákrčník v povedení FISHMACHINE Breathing necessity, ať už v šedé nebo olivové základní barvě. Design je shodný s dalšími výrobky firmy FISHMACHINE, tedy s využitím graficky zpracovaného loga ve tvaru rybího těla. Působí elegantně a u vody není nijak rušivým prvkem. Kromě technologie ochrany proti UV paprskům se tento nákrčník pyšní i provedením, které díky použitému syntetickému materiálu zaručuje dokonalý odvod potu. Přitom je jemný a velmi příjemný při kontaktu s pokožkou, použitý materiál je navíc vysoce odolný proti ušpinění. U nás zatím není používání nákrčníků příliš rozšířeno, kdo ho ale jednou vyzkouší, už bez něj k vodě většinou nechodí. A zkušení rybáři, kteří se vydávají za exotickými rybami k teplým mořím, ti si chytání bez nákrčníku neumějí ani představit.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Nákrčníky pro rybáře

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář