Inzerovat zde
Inzerovat zde

Nač se specializovat? Všechny rybolovné techniky jsou přece krásné

Petrův zdar přátelé, dnešní doba je plná specializací. Každý ať už se jedná o jakýkoliv obor, práci, či koníček se v daném odvětví specializuje na něco konkrétního.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, dnešní doba je plná specializací. Každý ať už se jedná o jakýkoliv obor, práci, či koníček se v daném odvětví specializuje na něco konkrétního. Za poslední roky je to znát i mezi přáteli z Petrova cechu. Dřív jsem s kamarády chodil k vodě s pokaždé jinými choutkami, chvíli jsem chtěl chytat na feeder, pak zase vyčkat na většího kapra, jindy na plavanou a poté jsem sáhl třeba po muškařském prutu. 

Právě ta rozmanitost mě ohromně bavila a dodnes baví. Nechci tvrdit, že soustředění se na jedinou rybolovnou techniku a její pilování k dokonalosti je krok špatným směrem. Když to člověka baví nejvíce, ať to dělá. Myslím si však, že každému se čas od času zasteskne po změně a pak už zdokonalování se v jediné disciplíně musí jít alespoň na malou chvíli stranou. 

Například od šestnáctého června, což je od teď za měsíc se otevírají vrátka všem lovcům dravých ryb. Na tento svátek se vždy těším jako malý kluk. Je to totiž zase nové zpestření, kdy mohu na chvíli plavačkové, kaprové či feederové pruty odložit do kouta a soustředit se na přívlač nebo selektivní muškaření. 

Spousta z nás pak touží po ulovení těch větších dravců a přitom opět zapomínáme na velmi vděčné jelce. Tyto ryby lze ulovit na jemné přívlačové či muškařské pruty a jejich lov je naprosto úžasnou záležitostí. Občas dokážou být velmi chytří a my je nedokážeme přesvědčit k záběru. Jindy zase skáčou po našich nástrahách jako rakety a my prožíváme nezapomenutelné, adrenalinové souboje na jemný vercajk. Tak či tak se většinou za rybářský den nějaký tloušť či jesen splete a tak nás často nikdy tyto nádherné rybky nenechají ve štychu. 

Až tedy po čase budete toužit po vyzkoušení nové rybolovné techniky, zkuste si vzpomenout na dnešní status. Ať vám to jezdí přátelé, ahoj! 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Nač se specializovat? Všechny rybolovné techniky jsou přece krásné

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář