Inzerovat zde

MS v plavané, skončili jsme devátí

29. 09. 2018
Od 3. 9. do 9. 9. se konalo v portugalském městě Montemor o Velo na místním veslařském kanále Mistrovství světa v lovu ryb udicí na plavanou. Členy české výpravy byli i Středočeši Pavel Syrovátka a Aleš Flanderka, dále pak Petr Klásek, Radek Hron a Roman Foret. Pod vedením státního trenéra Romana Pokorného st. se česká reprezentace umístila na důstojném 9. místě ze 22. startujících států.

Od 3. 9. do 9. 9. se konalo v portugalském městě Montemor o Velo na místním veslařském kanále Mistrovství světa v lovu ryb udicí na plavanou. Členy české výpravy byli i Středočeši Pavel Syrovátka a Aleš Flanderka, dále pak Petr Klásek, Radek Hron a Roman Foret. Pod vedením státního trenéra Romana Pokorného st. se česká reprezentace umístila na důstojném 9. místě ze 22. startujících států.

I když se na této závodní trati již v minulosti mezinárodní závody s českou účastí konaly, tak informace přímo od portugalských závodníků zněly, že se chytání za poslední roky rapidně změnilo. To jsme začali zjišťovat od prvních tréninků. Veslařský kanál totiž zarostl z části „vodním morem“. V tomto prostředí se hojně rozmnožil sumeček americký okolo 130 gramů, který byl hlavní lovenou rybou. Kdo měl štěstí, nebo kdo svou taktiku přizpůsobil, mohl lovit cípaly velké až 3 kilogramy.

Bohužel bylo již během tréninků patrné, že jsou místa, kde se ryby zdržují a místa, kde jich není tolik. Taktika na závod byla takřka u všech týmů stejná, a to lov na odhozový prut s průběžným splávkem plus mít připravenou a nakrmenou děličku pro případ, že by byly ryby v daném místě při břehu. Jako krizovou taktiku jsme si připravili lovv příbřežních travách, kde se daly lovit drobnější rybky jako slunečnice pestré nebo okounci pstruhoví.

Po sobotě jsme měli součet umístění 54 a zaujali jsme průběžné 12. místo.

Do nedělního závodu jsme vstupovali s touhou svůj výsledek vylepšit, což se nám nakonec se součtem 43 celkem povedlo a obsadili jsme důstojné konečné 9. místo.

Na závěr chci poděkovat sponzorům české reprezentace, a to Českému rybářskému svazu, Středočeskému územnímu svazu a firmě SENSAS, která je jediným dodavatelem krmení pro českou reprezentaci.)

Zdroj: CRS-SUS.cz