Inzerovat zde
Inzerovat zde

MS v ČR handicapovaných rybářů v lovu na plavanou

21. 05. 2018
O víkendu 19.-20. května 2018 proběhlo dlouho očekávané mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané.

O víkendu 19.-20. května 2018 proběhlo dlouho očekávané mistrovství ČR handicapovaných rybářů v plavané. Slunečné počasí, krásný revír Jizera 4 u Mladé Boleslavi i výborná organizační úroveň MO ČRS Kladruby slibovaly závodníkům i přihlížejícím pohodovou atmosféru a příjemné zážitky. Závodu se účastnilo 20 závodníků s asistenty včetně dvou reprezentantů z Polska.

ČRS MO Kladruby je jedinou rybářskou organizací v České republice, která sdružuje handicapované rybáře. Hlavním cílem organizace je vrátit naše občany, kteří jsou po úraze či nemoci na zájmovou činnost – rybářský sport. Organizace byla založena v roce 1985. Sdružuje cca 170 členů, z čehož jedna třetina jsou zdraví (pomocníci). Svou činností poskytuje všem skupinám útočiště, prostor pro seberealizaci, výuku, odpočinek, sport a zábavu. Aktivně investuje finance i čas a práci do výstavby a úprav rybářského revíru, aby splňoval veškerá kritéria pro postižené spoluobčany. Veškerá činnost sdružení je založena na práci dobrovolníků a místních obyvatel, kteří svými znalostmi a dovednostmi pomáhají handicapovaným a jejich rodinám. Za dobu existence se členové MO ČRS Kladruby zúčastnili každého Mistrovství republiky a od roku 1999 také Mistrovství světa v plavané. Výsledkem jsou 4 tituly mistrů světa jak v družstvech, tak v jednotlivcích.

Závodyroběhly ve dvou tříhodinových etapách (sobota + neděle), kterým předcházel povinný páteční trénink. Závodníci prokázali vynikající formu, na nejvyšší stupně nakonec vystoupal zlatý Emanuel Vyhlídal z MO ČRS Hradec Králové, stříbrnou příčku obsadil Marcin Labeda z Wroclawi a bronz získal Petr Svatoš z pořádající MO ČRS Kladruby. Vítězům gratulujeme a přejeme mnoho štěstí našim reprezentantům na nadcházejícím Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané, které se v letošním roce bude konat v týdnu od 12. do 17. června v Chorvatsku.

Poděkování patří i vynikajícímu organizačnímu týmu v čele s Janem Porhanslem a Tomášem Kučerou a hlavnímu rozhodčímu Radku Zahrádkovi, stejně jako členům MO ČRS Kladruby, kteří velkou měrou přispěli k úspěšnému průběhu celého závodu.

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře MS v ČR handicapovaných rybářů v lovu na plavanou

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář