Inzerovat zde
Inzerovat zde

Mník mořský

Veliký hlubinný predátor, který může měřit až sto devadesát centimetrů.

Inzerovat zde

Mník mořský dorůstá až do délky sto devadesát centimetrů, ale nejobvykleji se loví exempláře okolo osmdesáti centimetrů. Ulovení mníci, kteří měří alespoň sto dvacet centimetrů se dají považovat za trofejní. To, že jsou hlubinnými predátory dokazuje i to, že se zdržují v opravdu velikých hloubkách. Z pravidla dokážeme mníka mořského chytit v hloubce nad osmdesát metrů. Pokud chcete ulovit kapitální exemplář tohoto druhu ryby je potřeba lovit na hloubkách přes sto třicet metrů. 

Mníci nejsou pro rybáře tolik atraktivní, jelikož je potřeba strávit spoustu času nad jejich hledáním a věnovat čas i samotné přípravě s návazci a nákupem různých hadiček, dostatečně velikých olov, háčků a podobně. Menší exempláře se dají ulovit téměř na cokoliv, větší exempláře se loví z pravidla na větší nástrahy, takže celé kelery a makrely okolo třiceti centimetrů. 

Nejvíce se na lov mníka soustředí rybáří navštěvující střední Norsko, kde je počet mníku mořský také největší. Pokud vás zajímá více podrobných informací, podívejte se na detailnější článek o lovu Mníka mořského. Mníci mořští přes třicet kilogramů se často také loví v oblasti Hasvag.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Mník mořský

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář