Inzerovat zde
Inzerovat zde

Mistrovství světa juniorů, Poznaň 2021

21. 08. 2021
Mistrovství světa juniorů se konalo po roční odmlce, způsobené pandemií koronaviru, což ovlivnilo i účast na tomto mistrovství. Například Německý rybářský svaz rozhodl, že svým jménem nevyšle žádného závodníka. Toto se naštěstí podařilo ICSF vyřešit a německé družstvo se mohlo závodu zúčastnit právě pod hlavičkou Mezinárodní castingové federace (ICSF).

Inzerovat zde

Mistrovství světa juniorů se konalo po roční odmlce, způsobené pandemií koronaviru, což ovlivnilo i účast na tomto mistrovství. Například Německý rybářský svaz rozhodl, že svým jménem nevyšle žádného závodníka. Toto se naštěstí podařilo ICSF vyřešit a německé družstvo se mohlo závodu zúčastnit právě pod hlavičkou Mezinárodní castingové federace (ICSF).

Český tým juniorek tvořily závodnice Adéla Buráňová z Chropyně, Julie Šulová z Velkých Pavlovic a Eliška Vladyková z Bohumína. Chlapci jeli ve složení David Nejdl a Jakub Schleiss z Kdyně, Tobias Kočkář z Hořovic, Robert Traj z Kroměříže, Tomáš Bernatík z Bohumína a Jan Bombera z Litovle. Hlavním trenérem české juniorské reprezentace byl Karel Světelský.

Po dvou prázdninových soustředěních odjížděl tým do Polska dobře naladěn, ovšem i se zdravým napětím, jak na tom bude konkurence, poněvadž porce závodů je i v zahraničí značně omezena, a tak zprávy o soupeřích nebyly k dispozici. Slavnostní zahájení proběhlo ve čtvrtek 12.srpna na krásně připraveném stadionu. Tráva byla v takovém stavu, až jsme z prvního pohledu měli podezření, že se jedná o umělý povrch. To se naštěstí nepotvrdilo.

Závod začínal v pátek ráno a to v pořadí disciplín muška terče, muška dálka a zátěž na přesnost – Arenberg. Naši reprezentanti již od první disciplíny začali potvrzovat výbornou připravenost a sbírka finálových účastí a medailových umístění se našim juniorům a juniorkám s každou disciplínou rozrůstala.

U mušky dálky se závodníci museli poprat s opravdu obtížnými podmínkami. Méně zkušeným dělal prudký nárazový boční vítr velké problémy.  O tom, jak se vítr točil, svědčí i finálové výsledky, kdy výkony prvních tří děvčat by v chlapecké kategorii stačily na 2., 3.a 4. místo.

Po prvním dnu byla obě naše družstva ve vedení a také v soutěži jednotlivců byla na čele česká jména, byť se soupeři v těsném závěsu.

Sobotní program začínal disciplínou pravdy, hody zátěží na cíl – Skish.  Výsledek této disciplíny většinou hodně napoví o tom, kdo v celkovém závodu uspěje a kdo naopak své šance na dobré umístění ztratí. Kupodivu drtivá většina závodníků získala stejný nebo velmi podobný počet bodů, a tak se celkové pořadí příliš neměnilo. Pouze německý závodník se ziskem plného počtu 100 bodů to dotáhl na špici závodu jednotlivců. O všem podstatném tedy měla rozhodnout až závěrečná disciplína, hod zátěží do dálky.

Výseče postavené šikmo přes hřiště dělaly mnoha závodníkům problém vůbec zapsat platný pokus. Polský závodník, do té doby druhý v celkovém pořadí jednotlivců, zachraňoval situaci až třetím hodem na jistotu přes hlavu.  Naši závodníci situaci zvládli a potvrdili vítězství jak družstva chlapců, tak i dívek.

Nejdramatičtější se nakonec ukázala situace v pětiboji dívek. Rozhodovaly opravdu centimetry a tentokrát bohužel v náš neprospěch. Jen 43cm rozhodlo o celkovém vítězství polské závodnice nad naší Adélou. V těsném závěsu pak následovaly ostatní české závodnice, a to třetí Eliška a čtvrtá Julie.  V soutěži chlapců Jenda potvrdil své průběžné vedení již od první disciplíny a ve stylu start-cíl získal titul juniorského mistra světa v pětiboji.  Úspěšně mu kryl záda na druhém místě David. I  ostatní chlapci byli v závěsu – čtvrtý Tobias, pátý Robert, sedmý Jakub a osmý Tomáš.

Úsilí věnované práci s těmito ročníky mladých závodníků v loňském a letošním roce se na tomto šampionátu bohatě vyplatilo.

Od šampionátu v Bílině v roce 2016 se našim juniorům podařilo poprvé získat double v soutěži týmů.

Poděkování patří ČRS a dalším sponzorům za možnost účasti na této akci.

Přehled získaných medailí:

   

medailová umístění

 
 

družstvo

pětiboj

d1

d2

d3

d4

d5

Adéla Buráňová

1

2

1

3

3

2

 

Jůlie Šulová

1

 

3

 

2

3

1

Eliška Vladyková

 

3

 

2

     

Jan Bombera

1

1

2

1

3

1

1

David Nejdl

1

2

3

2

1

2

 

Tobias Kočkár

1

   

3

     

Robert Traj

       

2

   

Tomáš Bernatík

1

           

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Mistrovství světa juniorů, Poznaň 2021

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář