Inzerovat zde
Inzerovat zde

Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané 2021

23. 11. 2021
Reprezentace České republiky se ve dnech 3. – 10. října 2021 účastnila pod záštitou Českého rybářského svazu Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané, které se konalo ve Slovinsku ve městě Radeče na řece Sávě.

Reprezentace České republiky se ve dnech 3. – 10. října 2021 účastnila pod záštitou Českého rybářského svazu Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané, které se konalo ve Slovinsku ve městě Radeče na řece Sávě.  Mistrovství se zúčastnilo devět národů. Na základě nominace státního trenéra reprezentace Vladimíra Vyslyšela ml., se klání účastnili reprezentanti Radim Kozlovský, Ján Omamik, Emanuel Vyhlídal, Petr Svatoš a Petr Krym.

Každému ze závodníků dle pravidel FIPS byli k dispozici asistenti ve složení Markéta Nováčková, Jakub Valchař, Vladimír Vyslyšel st., Miroslav Horálek a Jakub Toužimský.

Osmidennímu výjezdu předcházely důkladné přípravy celé výpravy, během kterých bylo nutné zajistit vhodné ubytování pro handicapované, materiální vybavení závodníků, stravu pro celý tým, krmení a „živou“, dopravní logistiku, týmové oblečení a mnoho dalšího.

Závodním úsekem byla horská řeka Sáva. Tato závodní trať je světově známá a pořádá se na ní ročně desítky závodů. Břeh a přístup k vodě je zde také dle toho upravený a na většině lovných míst jsou zbudovány mola, ze kterých mohou závodníci lovit.

První čtyři dny byly na programu tréninky. Vzhledem k aktuálním povětrnostním podmínkám a zkušenostem závodníků jsme vsadili na způsob lovu na odhoz, kde jsme byli schopni držet krok s ostatními týmy, které preferovaly převážně lov na děličku. Třetí den tréninku jsme naši taktiku vylepšili a při vážení naše úlovky předčily váhy ostatních týmů. Nepočítali jsme však, že avizovaná změna počasí diametrálně změní současné podmínky. Čtvrtý tréninkový den se snížila teplota o více jak deset stupňů, začalo pršet a foukat silný vítr. Naše plány odhozu tímto vzaly za své a museli jsme se přeorientovat na děličku. Tento způsob lovu jsme zcela nezvládli, bylo vidět tréninkové manko a v obou závodních dnech jsme nakonec odchytali „pouze“ sedmé celkové umístění.

Chtěl bych poděkovat našim reprezentantům a obzvláště asistentům za jejich odvedenou práci a profesionální přístup. V těchto podmínkách to nebylo jednoduché. Věřme, že handicapované závodníky tento propad ve výsledkové listině „nakopne“ a pro příští rok se více zaměří na  trénink v lovu na děličku.

Klobouk je třeba smeknout před usilovnou prací trenéra Vládi Vyslyšela, který naordinoval, dle mého přesvědčení, správnou taktiku, zajistil dokonalou vybavenost týmu a neúnavně předával zkušenosti a rady všem závodníkům. Každodenní rozebírání taktiky a společná příprava spolu s asistenty byla příkladná. Novým členem v našem týmu byl Standa Komenda, který se do práce vložil s vervou nebývalou, pomohl jak organizačně, tak svým nevšedním gastronomickým umem.

Děkujeme především Českému rybářskému svazu, který finančně handicapované rybáře na MS plně podpořil a nadále věříme, že náš výkon se po tomto zaváhání zlepší a výsledek na MS v Maďarsku v příštím roce bude adekvátní k nemalým prostředkům a důvěře v nás vložené. Poděkování patří také vedoucímu odboru LRU v plavané Radku Zahrádkovi a Středočeskému územnímu svazu, jehož členové Radim Kozlovský, Ján Omamik, Petr Svatoš a Petr Krym od něj obdrží jednorázový finanční příspěvek pro svou závodní činnost. Na závěr bych rád zmínil svého kamaráda Honzu Porhansla, se kterým se o organizaci handicapovaných rybářů a závodníků společně staráme. Jeho usilovná práce, pomoc potřebným, organizační schopnost a srdce na pravém místě je k nezaplacení a bez něj by reprezentace ani ČRS MO Kladruby nemohla existovat. Děkuji Honzíku!

Tomáš Kučera 

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané 2021

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář