Inzerovat zde
Inzerovat zde
Inzerovat zde

Mezinárodní finále Zlaté udice a Zlatého blyskáče

28. 08. 2019
Historicky první ročník mezinárodního finále Zlaté udice a Zlatého blyskáče je za námi. Nejlepší družstva z České a Slovenské republiky se o víkendu utkala ve třech klasických disciplínách - znalostech, rybolovné technice a lovu ryb udicí.

Inzerovat zde

Historicky první ročník mezinárodního finále Zlaté udice a Zlatého blyskáče je za námi. Nejlepší družstva z České a Slovenské republiky se o víkendu utkala ve třech klasických disciplínách - znalostech, rybolovné technice a lovu ryb udicí.

V první řadě je nutné pogratulovat všem účastníkům bez ohledu na jejich finální umístění - už jenom účast na mezinárodním finále znamená, že se dokázali probojovat všemi místními a krajskými koly a ještě se umístit v národním finále na prvních dvou příčkách. V letošním roce se za Českou republiku do mezinárodního finále probojovaly týmy Západočeského ÚS a ÚS pro Severní Moravu a Slezsko. Slovensko reprezentovaly dva týmy - Slovenská republika A a Slovenská republika B

Zahájení soutěže proběhlo v pátek 23. srpna v areálu Střední rybářské školy Vodňany za účasti předsedy ČRS dr. Macha, jednatele ČRS Ing. Štípka, vedoucího Odboru mládeže Rady ČRS Jiřího Marka, vedoucího mládeže Slovenského rybářského svazu Dušana Jašša a zástupce SRŠ Vodňany Ing. Jiřího Macara. 

V průběhu víkendu se mladí závodníci utkali ve třech stěžejních disciplínách - lovu ryb udicí, znalostních soutěžích (poznávání ryb) a rybolovné technice. Vzhledem k tomu, že pravidla soutěží Zlatá udice a Zlatý Blyskáč se (i vzhledem k rozdílnosti legislativních pravidel v ČR a SR) do určité míry liší, mezinárodní finálové kolo mělo za úkol propojit obě soutěže a vytvořit společná pravidla – nejvýraznější změnou je úprava teoretické části (závodníci absolvují pouze poznávání ryb) a lovu ryb udicí, které probíhá v jednom tříhodinovém kole. Poslední změnou je úprava disciplín v rybolovné technice, kde závodníci soutěží v trojboji (skish zátěž, arenberg, dálka zátěž).

Pro účastníky byl připraven také zajímavý doprovodný program - prohlídka areálu rybářské školy s nádhernými akvárii a jezírkem s mokřadem, exkurze do rybářského muzea SRŠ Vodňany a návštěva některých objektů Jihočeské univerzity.

Po dvou dnech závodů bylo rozhodnuto. Na prvním místě se umístil tým Západočeského územního svazu, na druhém místě tým ÚS pro Severní Moravu a Slezsko. Bronz získala Slovenská republika A a bramborovou medaili Slovenská republika B. V celkovém hodnocení jednotlivců získal v kategorii juniorů zlato Ondřej Holub (ŽčÚS), stříbro Štefan Tichý (ÚS SmS) a bronz Milan Marček (SvK A) . V kategorii žáků nejvíce bodoval Tomáš Bernatík (ÚS SmS), za ním se umístil týmový kolega Dominik Dresler a Stanislav Schleiss (Zč ÚS). V žákyních na první místo dosáhla Natálie Kepáková (ÚS SmS), stříbro si odváží západočeška Nina Hynčíková a bronz Alexandra Matisová (SVK A).  Kompletní výsledky jsou k dispozici zde.  

Samostatně oceněni byli samozřejmě také nejlepší závodníci v jednotlivých disciplínách i věkových kategoriích; předseda ČRS Dr. Mach, jednatel Ing. Štípek a ředitel SRŠ Vodňany Ing. Dubský předali řadu medailí, pohárů i hodnotných cen. Všichni účastníci také získali dárkovovou tašku s propagačními a výukovými předměty ČRS. 

Mezinárodní finálové kolo bude probíhat vždy jednou za dva roky, v pořadatelství se budou oba organizující svazy střídat. V meziobdobí, kdy se mezinárodní finále nekoná, probíhá již tradiční mezinárodní setkání mládeže pod záštitou EAF, kam jsou vysílána nejúspěšnější družstva z národního kola Zlaté udice.

Děkujeme všem organizátorům a rozhodčím za perfektně zvládnutý premiérový závod a všem účastníkům za přátelskou atmosféru. Věříme, že se všem líbila a i když si neodvezli nejcennější kovy, budou na víkend ve Vodňanech vzpomínat jako na příjemně strávený čas. Několika českým závodníkům, které rybářství uchvátilo natolik, že se rozhodli od tohoto září nastoupit na SRŠ Vodňany, přejeme úspěšné studium!

Těšíme se na další ročníky!

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Mezinárodní finále Zlaté udice a Zlatého blyskáče

  • uyofotep před rokem

    d3d3LnphY2h5dGFtZS5jeg## <a href='http://mewkid.net/buy-phicalis/#ozewelok-a'>ozewelok-a.anchor.com</a> [URL=http://mewkid.net/buy-phicalis/#ozewelok-u]ozewelok-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/buy-phicalis/#ozewelok-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#ozewelok-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#ozewelok-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#ozewelok-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#ozewelok-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#ozewelok-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#ozewelok-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#ozewelok-t ogoyeaaci

  • olyopij před rokem

    d3d3LnphY2h5dGFtZS5jeg## <a href='http://mewkid.net/buy-phicalis/#odaxeqmec-a'>odaxeqmec-a.anchor.com</a> [URL=http://mewkid.net/buy-phicalis/#odaxeqmec-u]odaxeqmec-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/buy-phicalis/#odaxeqmec-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#odaxeqmec-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#odaxeqmec-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#odaxeqmec-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#odaxeqmec-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#odaxeqmec-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#odaxeqmec-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#odaxeqmec-t ofzuoz

  • evilanom před rokem

    d3d3LnphY2h5dGFtZS5jeg## <a href='http://mewkid.net/buy-phicalis/#onakeoafi-a'>onakeoafi-a.anchor.com</a> [URL=http://mewkid.net/buy-phicalis/#onakeoafi-u]onakeoafi-u.anchor.com[/URL] http://mewkid.net/buy-phicalis/#onakeoafi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#onakeoafi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#onakeoafi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#onakeoafi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#onakeoafi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#onakeoafi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#onakeoafi-t http://mewkid.net/buy-phicalis/#onakeoafi-t aropok

Vložit nový komentář