Inzerovat zde
Inzerovat zde

Mé vycházky na tuzemské tarpony

Petrův zdar přátelé, nedávno jsme vyrazili na boleny, které považuji především díky svému nekompromisnímu vzhledu za tuzemské tarpony. Jsou to úžasné ryby, které mě vždy bavily, a tak nějak i fascinovaly.

Inzerovat zde
Petrův zdar přátelé, nedávno jsme vyrazili na boleny, které považuji především díky svému nekompromisnímu vzhledu za tuzemské tarpony. Jsou to úžasné ryby, které mě vždy bavily, a tak nějak i fascinovaly. To když boleni nahánějí drobnější rybky nelze přehlédnout a především ani přeslechnout. I přes to, že zrovna loví a jsou při chuti je ovšem kolikrát není jednoduché přesvědčit k záběru, což je alespoň pro mě vždy impulsem k testování mé vynalézavosti a různých typů nástrah i jejich vedení. Každou vycházkou za těmito torpédy se přiučím něco nového a kolikrát posílím svou vytrvalost i neutuchající trpělivost. 

Na bolenech mě zároveň baví i to, že člověk sebou k vodě nemusí tahat obrovský arsenál nástrah. Ačkoliv když jsou tito tuzemští tarponi při chuti, dokážou vzít opravdu cokoliv. Kolikrát mít ovšem o krabičku s nástrahami víc se opravdu může vyplatit. Nic méně často si vystačím jen s povinnou výbavou a pár krabičkami zastrčenými do kapes brodících kalhot. Pravidelně je rád chytám na gumové nástrahy, které jsou často velmi úspěšné pokud nejsou vedené příliš hluboko. Zábavnou formou jsou i menší poppery či ploppery, které především v letním období sklízí úspěch. A v neposlední řadě je tu i nepřeberné množství woblerů, jigstreamerů a dalších nástrah, které dokážou vyprovokovat stříbrná torpéda k útoku. 

Ať už vyberete sebelepší nástrahu a místo, nikdy nemusíte mít vyhráno. Když už vám do toho ovšem bolen kopne a ohne se vám prut, tak mi věřte, že si to dozajista užijete. Velmi rád je chytám na většině míst s přívlačovým prutem do dvaceti gramů a každý souboj s těmito torpédy je tak pro mne krásným požitkem. A to když vám nakonec při pouštění bolen zamává svým vypracovaným tělem a silnou ocasní ploutví, to je moment, který vám utkví v paměti. Ať vám to jezdí přátele.

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Mé vycházky na tuzemské tarpony

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář