Inzerovat zde

ME v plavané ve Slovinsku, Češi devátí

02. 08. 2018
Od 16. do 22.8. se konalo ve slovinském městě Radeče, na řece Sávě, Mistrovství Evropy v lovu ryb udicí na plavanou.

Od 16. do 22.8. se konalo ve slovinském městě Radeče, na řece Sávě, Mistrovství Evropy v lovu ryb udicí na plavanou. Členy české výpravy byli i Středočeši Roman Pokorný ml. a Aleš Flanderka. Pod vedením státního trenéra Romana Pokorného st. se česká reprezentace umístila na důstojném 9. místě ze 30. startujících států. Letošní ME mělo historicky nejvyšší účast.

Na této závodní trati jsme si dost věřili, startovali jsme zde již 3krát. Jeli jsme s jasným výhledem medailového umístění. Bohužel již během tréninkového týdne se hodně měnilo počasí a prakticky obden, v noci pršelo. To mělo vliv na zakalení vody a na aktivitu ryb.

Do závodu jsme se rozhodli jít s taktikou: 2 hodiny lovu na děličku a 2 hodiny lovu ouklejí. Naše rozhodnutí nebylo špatné, ale díky sobotní zakalené řece, byla aktivita ryb mnohem vyšší, než jsme čekali.

Po sobotě jsme měli součet umístění 34 a zaujali jsme průběžné 13. místo.

V neděli jsme očekávali podobný průběh jako v sobotu, tak jsme vsadili na delší lov na děličku, a to na 3 hod., zbytek závodu se věnovat ouklejím. Podařilo  se nám součet umístění vylepšit, na 27 a to nás posunulo na celkové 9. místo.