Inzerovat zde
Inzerovat zde

Marmyška do podrobna

15. 12. 2016
Probereme si nástrahu jménem marmyška do detailu.

V předchozím úvodním článku jsme si marmyšku lehce naťukli a představily. V tomto článku se této úspěšné nástraze ovšem budeme věnovat do detailu a v obrázcích pod článkem si dokonce řekneme jakým způsubem tuto úspěšnou nástrahu navázat. Na marmyšce je bezpochyby zajímavé to, že nikdo neví odkud pochází a kdo vlastně tuto nástrahu vymyslel. Jistě ani nevíme v jaké zemi se tato nástraha objevila nejdříve, ale předpokládá se, že to bylo Rusko. Nás rybáře, ale především zajíma to, co tato nástraha představuje a jak je efektivní.

Marmyška jako taková má napodobovat hned několik druhů lihnoucího se hmyzu, případně menších živočichů. Zakoupit tak můžete napodobeniny různých brouků, pakomárů, blešivců, pulců, nymf a podobně. Tato nástraha splňuje všechno co by měla úspěšná nástraha mít. Je relativně jednoduchá a velmi dobře připomíná výše popsané menší živočichy a hmyz. 

Na háček této nástrahy připichujeme nejlépe živočisnou nástrahu, která má ve většině případů největší úspěch. Trhavými pohyby s ní pracujeme, ode dna až k hladině, nebo jen u dna, či ve sloupci. Zkrátka zkoušíme kde přesně se ryby vyskytují a tam kde nám chodí záběry se můžeme pokusit chytat i nadále. Ačkoliv to spousta rybářů neví, tak marmyška jako taková byla zařazena do přívlačových nástrah a proto jí ze zákona můžeme používat až od data 16.6. Možná je to trochu škoda, jelikož s marmyškou nemusíme lovit jen dravé druhy ryb a je to nástraha, která dokáže vydráždit k záběru téměř jakýkoliv rybí druh. Nic méně to na druhou stranu musíme chápat, jelikož je to opravdu nástraha určená primárně k lovu dravých ryb. 

Marmyšek je opravdu hodně. A to myslím jejich variant. Kdyby měl existovat pouze eshop věnující se marmyškám, věřte mi, že by měl stovky produktů. Přitom na této nástraze není nic složitého, je to ve své podstatě háček s olůvkem, které má díru na vlasec. Dělá se v různých gramážích a velikostech, ve většíně případů je ale maxilání váha této nástrahy do padesáti gramů. Pro mořský rybolov se marmyška vyrábí také a to s velikým hákem a může vážit pět set až tisíc gramů. Barevných variací je také veliká spousta. Já osobně používám nejraději přirozenou nebo stříbrnou barvu. 

Práce s marmyškou pod ledem není žádná věda. Stačí pouze pomalu pocukávat nade dnem, občas nástrahu položit na dno a rozvířit tak bahno, rychle nadzvednout a stále s nástrahou pracovat. Pokud se nedostavují úspěchy, můžeme zkusit začít pracovat s nástrahou ve sloupci, nebo vyměnit napíchnutou nástrahu na háčku. Až poslední variantou by pro mě bylo to, že bych zkusil vyměnit právě samotnou marmyšku. 

Níže v obrázcích si ukážeme jakým způsobem si marmyšku navázat. Je dobré si marmyšky navázat již do předu pro snadnou výměnu a návazce ukládat na polystyren nebo do nějaké krabičky, kde se nám to nezamotá. 

Začneme tím, že si chytneme marmyšku za háček a hrotem směrem vzhůru.Dále provkéneme vlasec a uděláme jednoduše smyčku, kterou uchopíme dvěma prsty přes oblouček háčku. Stále držíme oblouček háčku a nyní uděláme několik omotávek kolem ramínka háčku.Poté druhou rukou podržíme omotávky a smyčkou prostříme vlasec a následně utáhneme. 
Zbylý konec ustřihneme a máme hotovo. 

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Marmyška do podrobna

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář