Inzerovat zde
Inzerovat zde

Máme bronz z Mistrovství světa LRU v plavané

20. 06. 2018
Bronz z Mistrovství světa LRU plavaná v kategorii Masters putuje do Čech.

Letošní reprezentační sezona je pro české sportovce velmi úspěšná. O další úspěch v podobě bronzové medaile se postarali závodníci na historicky prvním Mistrovství světa LRU plavaná v kategorii Masters.


V chorvatském Podturenu během tohoto víkendu proběhly paralelně závody v plavané ve třech kategoriích. Kategorie Handicapovaných rybářů se v letošní sezóně konala již po dvacáté, premiéru naopak měla kategorie Masters pro závodníky v plavané ve věku mezi 55 a 65 lety. Třetí kategorie Veteránů se konala po jedenácté, v této kategorii nicméně neměla Česká republika své reprezentační zastoupení.

Kategorie Masters (55-65 let)

Mistrem světa v soutěži jednotlivců se stal závodník ze Srbska, Mistry světa v týmech byli Francouzi, na 2. místě skončili Angličané a Česká republika si odváží krásné třetí místo. Nejlepším českým závodníkem v kategorii Masters se stal Jiří Hrazdil, který získal vynikající čtvrté místo  z celkového počtu 83 závodníků. Na tomto výsledku se velkou měrou podílely i zkušenosti státního trenéra Jana Heidenreicha, který ještě v minulé sezóně reprezentoval ČR v kategorii Veteránů, kde vybojoval 5. místo.  

Kategorie Handicapovaných rybářů

Po nepřesvědčivém výkonu během sobotního závodu byl průběžný výsledek českého týmu deváté místo. Reprezentanti se ale nevzdali a během nedělního kola se dařilo o poznání lépe - velkou měrou k tomu přispěl i Jiří Havel a Radim Kozlovský, kteří dokázali vybojovat druhé místo ve svých sektorech, ale i toto zlepšení nestačilo na lepší jak sedmé celkové místo. Vítězství v individuální soutěži i v týmovém hodnocení dosáhli reprezentanti Chorvatska.

Více fotografií a informace z průběhu závodu můžete sledovat na Facebookových stránkách ČRS MO Kladruby -  Handicapovaní rybáři.

Velké poděkování patří nejen závodníkům v obou kategoriích, ale i státnímu trenérovi veteránů Janu Heidenreichovi a státnímu trenérovi handicapovaných rybářů Vladimíru Vyslyšelovi ml., stejně jako realizačnímu týmu a asistentům. 

Zdroj: Rybsvaz.cz

Připojené obrázky

Rybostroj Zděněk Řeřucha Šéfredaktor Zachytame.cz

Sdílet tento článek

Inzerovat zde

Komentáře Máme bronz z Mistrovství světa LRU v plavané

Zatím nebyl vložen žádný komentář. Buďte první!

Vložit první komentář